Sinn 105 St Sa UTC W 105.020 Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 105.020
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Sinn 105.020 Pilot Saati - Otomatik

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 

Yüksek Okunabilirlik

105.020 modeli markanın ikonik pilot saatleri koleksiyonunda yer alıyor. Safir kristal camın üzerinden izlediğimiz siyah kadranda kenarları yumuşatılmış baton stili ibreler yer alıyor. İbrelere de gene kenarları yumuşatılmış indeksler eşlik ediyor. Her Sinn Pilot saatinde olduğu gibi 105.020 modelinde de okunabilirliğin yüksek olması adına ibre ve indeksler beyaz üretilmiş; ayrıca içleri de SuperLuminova ile doldurulmuş, böylece hem gündüz hem de gece uçuşlarında okunabilirlik maksimuma çıkmış.

 

Gerçek Pilot Saati

Pilotlar sürekli farklı zaman dilimlerine seyahat ettikleri için sürekli lokal zamana göre saatlerini ayarlamaları gerekiyor. Paslanmaz çelik kasa ve bileziğe sahip 105.020 modelinde özellikle pilotlar için çok faydalı UTC fonksiyonu bulunuyor.(GMT fonksiyonu gibi düşünebiliriz.) Bu fonksiyon sayesinde kadrandaki iki zaman dilimini birden takip etmek mümkün, bu nedenle sık seyahat eden ve hem gittikleri yerdeki hem de evdeki zamanı görebilmeleri adına sık seyahat eden profesyoneller tarafından kullanılıyor. Bu görevi kadrandaki turuncu kol sayesinde yapıyor. Saatin akrep/yelkovanı bir zaman dilimini gösterirken turuncu kol da başka bir zaman diliminin saatini gösteriyor.

 

UTC Bezeli

UTC veya GMT fonksiyonuna sahip saatlerde ikinci zaman dilimini belirten 24 saatlik bir bezel bulunur.(Zamanını takip ettiğimiz yerdeki gece-gündüzü ayırabilmek için 24 saatliktir.) 105.020 modelinde de siyah bir UTC bezeli bulunuyor. Bezeller genellikle saatin dış kısmında olduğu için çizilmelere biraz elvereşli bir pozisyondadır. Bu modelde kullanılan siyah bezel Sinn’in patentli TEGIMENT teknolojisine sahip. TEGIMENT ise çeliğe uygulanan bir “Yüzey Sertleştirme” uygulaması. Bu sayede saatin bezeli neredeyse çizilmez hale gelmiş ve Sinn’den beklendiği üzere “sağlamlık” ön plana çıkartılmış.

 

Teknoloji

105.020 her ne kadar gerçek bir pilot saati olsa da su geçirmezlik ikinci plana atılmamış.  Bu model o kadar yüksek işçilikli ve sağlam bir kasaya sahip ki DIN 8310 standartları ile uyumlu 200 metre(20 Bar) su geçirmezliğe sahip. Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler. 105.020 modelinde uçuş sırasında ani basın azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 105.020 aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede kokpitteki elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise yansımaları tamamen engellemek. Yani uçuş sırasında yansıyan ışıklar yüzünden saatin okunabilirliğinin negatif etkilenmesi durumu ortadan kaldırılmış. Saatin arka camı da safir kristalden üretilmiş,iç kısmına AR kaplaması uygulanmış ve mekanizmanın rahatça izlenmesine olanak sağlıyor. Mekanizma demişken…

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

105.020’nin içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW330-2 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW330-2 mekanizması ise tarihi 1975’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW330-2, dünyanın en sade mimariye sahip GMT fonksiyonlu otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarında ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW330-2 ’de 45 yılı aşkın tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 41 mm Kasa Çapı
 • 11.9 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW330-2
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 56 Saat Güç Rezervi
 • 25 Taş
 • GMT Fonksiyonu
Tasarım Özellikleri:
 • Siyah Kadran
 • Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Safir Kristal Cam Arka Kapak
 • Turuncu GMT Kolu
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • Vidalı Tepe
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • Manyetizmaya Dayanıklı Mekanizma
 • TEGIMENT Kaplama Bezel
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler
 

 


ÖNERDİKLERİMİZ