Seiko Prospex SPB321J Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SPB321J
BARKOD: 4954628247292
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SEIKO PROSPEX SUMO OTOMATİK - SERAMİK BEZEL

İkonik Dizayn

Seiko tarihi boyunca birçok dalış saati üretti ve bu saatlerin popülerliği zamanla o kadar arttı ki Seiko fanları tarafından bazı takma adlar verildi: Turtle, Captain Willard, Shogun... Takma adlara sahip ikonik Seiko modellerinden en sevilenlerinden biri olan Sumo'nun yeni modeli tanıtıldı: SPB321J.

 

"Sumo" İsminin Hikayesi

Sumo isminin bu modele verilmesi konusunda çeşitli teoriler mevcut.

-Bunlardan birincisi; lug aralığının 20 mm olmasına rağmen lug'ların kalın ve maskülen mimarisinden dolayı saatin yayvan ve oturaklı görünümünün bir sumo'nun vücut yapısına benzetilmesi.

 

-İkinci bir görüş ise saat 12'deki indeksin sumo'ların müsabakalarda giydikleri "Mawashi" isimli alt giyim kıyafetine benzetilmesi.

 

-Başka bir görüş ise bezelin kasa ile birleştiğinde kendini belli eden dairesel görünümün müsabakalarda sumo'ların içinde güreştikleri daire olan "Dohyo"ya benzetilmesi.

 

Bu modele Sumo denilmesinin sebebi bu görüşlerden hangisi olursa olsun Sumo modelinin Seiko'nun ürettiği ikonik modellerden biri olduğu saat severler arasında ortak bir görüş.


Geliştirilmiş Sumo

Sumo modelleri tanıtıldığı ilk zamanlardan beri hep çok dikkat çekti. Bunun sebebinin sağlamlık ve su geçirmezlik gibi profesyonel bir dalgıç saatinden beklenen her türlü özelliği karşılamasının yanı sıra bilekte kendisini belli eden, oturaklı, maskülen ve başka hiçbir dalgıç saatini anımsatmayan orijinal tasarımı olduğunu düşünüyoruz.

 

Zaman içerisinde Seiko, ikonik Sumo serisinde bazı geliştirmelerde bulundu. SP321J modeli de Sumo'ların en yenisi olarak en son yapılan geliştirmelerin hepsini bünyesinde barındırıyor. Bunlardan bazıları:

 

-Çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camın kullanılması.

 

-Paslanmaz çelik kasa ve bileziğe DIASHIELD kaplama uygulanması. (Seiko'ya ait patentli bu kaplama türü yüzey sertliğini önemli ölçülerde arttırarak saate yüksek seviyede çizilmelere karşı dayanıklılık katıyor.)

 

-Seramik Dalgıç Bezeli. Sumo'da yapılan önemli değişikliklerden biri bezelin seramikten üretilmesi oldu. Seramik çelikten 8 kat daha sert bir materyal olduğu için çizilmesi neredeyse imkansız; ayrıca seramik kremimsi ve hafif parlak bir görünümde olduğu için kendisini daha çok belli eden bir saat ortaya çıkmış oldu. Kendisinden çok daha yüksek fiyatlı saatlerde karşımıza çıkmaya başlayan seramik bezel özelliğinin Sumo'da bulunması, Seiko'nun fiyat/performans saatler üretmekte uzmanlaşmış bir marka olduğunu bir kez daha bize göstermiş oldu.

 

Okyanus Kadran

Seiko, yeni Sumo modelinde yüksek işçilikli ve detaylıca tasarlanmış bir kadran kullanmayı tercih etti. Önceki Sumo modellerinde kadranların daha sade dizayn edilmesine şahit oluyorduk. Onların da kadranlarını çok beğenmemizle beraber SPB321J'de buluanan kadranın artık kendi segmentinin dışına çıktığını ve Grand Seiko seviyelerinde incelikle üretildiğini görüyoruz.

 

Okyanusların derine indikçe koyulaşan mavi tonlarını yansıtmak için merkezden dışa doğru koyulaşan degrade mavi renk kullanılmış. Bunun üzerine Seiko, kadrana lazer işlemeleriyle dalga deseni entegre etmiş. Son durumda ise saatin su altı karakterini tam anlamıyla yanıstan, okyanuslar ve engin denizler için üretilmiş bir saat ortaya çıkmış.

 

Üstün Mekanizma

Seiko Prospex Sumo SP321J; Seiko’nun üst segment saatlerinde kullandığı otomatik 6R35 kalibreye sahip. 6R35 kalibresinin ise saat severler arasında ortak bir görüş olarak kabul edilen üç önemli özelliği var. Birincisi zekice mimarisi ve parça kalitesi ile sağlamlık alanında kendi segmentinin öncüsü kabul edilmesi. İkincisi sade mimarisi ile bakımının çok kolay yapılabilmesi. Üçüncüsü ise sektör standartlarının üzerindeki 70 saatlik güç rezervi.


Seiko Prospex Sumo SPB321J modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat oalrak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat 2 yıl uluslararası garanti kapsamındadır.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 45 mm Kasa Çapı
 • 12.9 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
 • 52.6 mm Lug to Lug
Kalibre Özellikleri:
 • 6R35 Otomatik Mekanizma
 • 70 Saat Güç Rezervi
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • 24 Taş
 • Saatlik 21.600 Vuruş Sayısı
 • Hack Özelliği
Tasarım Özellikleri:
 • Desenli Mavi Degrade Kadran
 • Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Paslanmaz Çelik Arka Kapak
 • Mavi Seramik Dalış Bezeli
​Diğer Özellikleri:
 • Takvim
 • Safir Kristal Cam
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • LumiBrite İbre ve İndeksler ve Bezel