Yeni Ürün

Seiko Prospex SPB187J Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SPB187J
BARKOD: 4954628237903
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SEIKO PROSPEX MARINEMASTER OTOMATİK

İkonik Dalgıç Saati

Seiko Prospex Marinemaster, Seiko’nun en önemli dalgıç saatleri arasında yer alan ve 1968’de üretilen 6159-7001 modelinin modern versiyonu olarak üretildi. Marinemaster ismi verilen 6159-7001,1968’de profesyonel dalgıçlar ve koleksiyonerler tarafından çok olumlu karşılanmıştı. Bunun sebebi; tepenin önceki dalgıç saatlerine göre saat 3’ten 4’e alınması ile bileğe baskı uygulanmasının engellenmesi ve daha rahat bir dalış deneyimi sunmasıydı. Aynı zamanda 62MAS’a göre hafifçe daha büyük kasası ile daha rahat okunması da onun artılarından biriydi. 

 

Geçmişe Saygı

Geçmişte olduğu gibi bu yeni üretilen SPB187J modelide de büyük bir ilgiyle karşılandı. Bu saat, 1968'deki model ile aynı dizayna (keskin kasa hatları, su altında okunabilirliği çok yüksek kalın ibre ve indeksler, saat 4'te konumlandırılmış tepe) sahip olmasıyla geçmişin estetiğini yansıtan; modern özellikler ile donatılmış nostaljik bir dalgıç saati diyebiliriz.

 

Okyanus Kadran

SPB187J modelinde saatin okyanuslar ile bağının bir sonucu olarak hava kararmaya yakın okyanusların koyu mavi tonları kadrana taşınmış. Kadrandaki sunray deseni ile de ışığın farklı açılardan yansımalarında kullanıcısına görsel bir zevk sunmak amaçlanmış. Lacivert kadranı ve maskülen kasa mimarisi ile oturaklı ve kendisini belli eden bir dalgıç saati olarak üretildi.

 

Profesyonel Dalgıç Saati

SPB187J modeli, 200 metre su geçirmezlik ve dalış süresini ölçmeyi sağlayan tek yöne dönen bezeli ile profesyonel bir dalış saati. Dalgıç saatleri şu anda saatçiliğin en sevilen kategorilerinden biri. Bunun sebebi ise bir dalgıç saatin çok yüksek basınçlara dayanabilmesi için bu saatlerin üretiminin daha üst standartlarda, özel testlerle ve çok düşük hata toleranslarıyla üretilmesi. Dalgıç saatleri alan kişilerden bazıları profesyonel olarak dalış yapmasalar bile; en üst sağlamlıkta, adeta bir tank gibi üretilmiş bu saatleri kullanmayı seviyorlar ki, dalgıç saatleri şu anda çoğu marka için en önem verilen kategorilerden biri haline gelmiş.

 

Dalgıç saatleri günümüzde birçok marka tarafından üretiliyor, ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir nokta olduğunu düşünüyoruz. Dalgıç saatlerinin su geçirmezliğinin ve genel üretim kalitesinin test edildiği ayrı bir program bulunuyor. Bu testten başarıyla geçen saatlere ISO 6425 sertifikası veriliyor. Bu sertifika marka tarafından değil, ayrı bir kuruluş tarafından verildiği için saatin profesyonel dalışlara uygunluğu bağımsız bir kuruluş tarafından da onaylanmış oluyor. SPB187J modeli de ISO 6425 sertifikasına sahip profesyonel dalgıç saatleri arasında yer almaktadır.

 

Saatin kasa ve bileziğine Seiko'nun üst segment dalgıç saatlerinde kullandığı özel bir kaplama türü uygulanmış. DIASHIELD ("Süper Sert Kaplama" olarak da bilinir.) isimli bu kaplama tamamen Seiko mühendisleri tarafından geliştirildi ve uygulandığı yüzeyin sertliğini yüksek ölçüde arttırarak saati çizilmelere karşı çok dayanıklı bir noktaya getiriyor. Saatin camının da çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal(çizilmesi neredeyse imkansız bir cam olarak bilinir. Dünyada sadece elmas, safir camı çizebilme gücüne sahiptir.) olduğunu düşündüğümüzde uzun yıllar sonra bile saatin yeni gibi kalacağını söyleyebiliriz.

 

Üstün Mekanizma

SPB187J'de bulunan Seiko’nun kendi üretimi 6R35 mekanizması; saatin sağlamlık felsefesine vurgu yapıyor. Seiko’nun üst segment modellerinde kullandığı bir mekanizma olan 6R35; temel olarak üç alanda ön plana çıkıyor.

 

-Bunlardan ilki - ve belki de en önemlisi - kendi segmentinin en sağlam mekanizmalarından biri olarak kabul edilmesi. Otomatik mekanizmalar içerdikleri ince işçilik ve çok çeşitli parça sayısı ile şiddetli darbe aldıklarında olumsuz etkilenebiliyor. Seiko bu mekanizmayı üretirken özellikle bu alana odaklandı ve 6R35'i sade ve akıllıca dizayn ederek darbelere karşı çok dayanıklı hale getirdi. Dünyada bir çok saat sever uzun yıllar yoğun kullanımdan sonra bile 6R35'in çok iyi performans verdiğinden bahsediyor. Dolayısıyla bu mekanizmanın sert koşullar için üretilmiş profesyonel bir dalgıç saatine çok uyduğunu düşünüyoruz.

 

-İkincisi ise 6R35'in 70 saatlik güç rezervine sahip olması. Otomatik saatlerin güç rezervlerinin genellikle 40-50 saat aralığında olduğunu düşündüğümüzde 6R35'in bu konuda da yüksek fonksiyonellik sunduğunu söyleyebiliriz.

 

-Üçünsü ise bakım kolaylığı. Otomatik mekanizmalar bazen komplike mimarilere sahip olduğunda bakım süreleri ve maliyetleri artabiliyor. 6R35 ise, sade mimarisi ile efektif ve verimli bir şekilde kolayca bakımı yapılabilen bir mekanizma.

 

Seiko Prospex Marinemaster modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat, 2 yıl uluslararası garanti kapsamındadır.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 42 mm Kasa Çapı
 • 12.5 mm Kasa Kalınlığı
 • 48.8 mm Lug to Lug
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • 6R35 Otomatik Mekanizma
 • 70 Saat Güç Rezervi
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • 24 Taş
 • Saatlik 21.600 Vuruş Sayısı
Tasarım Özellikleri:
 • Okyanus Mavisi Kadran
 • Çizilmelere Dayanıklı Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Çizilmelere Dayanıklı Paslanmaz Çelik Kasa
 • Çizilmelere DayanıklıPaslanmaz Çelik Arka Kapak
 • Tek Yöne Dönen Siyah Dalış Bezeli
 • Saat 4'te Konumlandırılan Vidalı Tepe
​Diğer Özellikleri:
 • Takvim
 • Safir Kristal Cam
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • ISO 6425 Sertifikası
 • LumiBrite İbre, İndeksler  
 • 186 Gram Ağırlık
 

 


ÖNERDİKLERİMİZ