Hamilton Khaki Aviation H64645131 Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 100 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: H64645131
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Hamilton Khaki Aviation Pilot Day Date Otomatik Hamilton, tarihi boyunca askerler ve pilotlar için ürettiği saatlerle ünlenmiş Amerikan bir marka. İngiliz Hava Kuvvetleri için 1975 yılında üretilmiş W10 modeli, 2. Dünya Savaşı'nda pilotlar için ürettiği Model 23 adındaki cep saati ya da Vietnam Savaşı sırasında Amerikan Ordusu için ürettiği "hack" saati, markanın zengin tarihinin sadece küçük bir bölümü...

Pilotlar İçin Üretildi

Hamilton Khaki Aviation Day Date Otomatik modeli, Hamilton'ın havacılık ile derin bağının bir sonucu olarak ortaya çıktı. Bu saat tamamen pilotlar için üretildi ve saatçilik tarihinin pilot saati üretme geleneğine uygun olarak dizayn edildi.

 

-İçleri SuperLuminova(fosforlu materyal) ile doldurulmuş kalın ibre-indeksler ile pilotlara hem gündüz hem gece uçuşlarında eşlik edebilecek yüksek konstrastlı bir saat ortaya çıkmış oldu.

 

-Hem gün hem tarih göstergesi ile fonksiyonellik arttırıldı.

 

-Saat indeksleri yerine 0'dan 60'a kadar numaralar kullanıldı.(Saat numaraları kadranın iç kısmına alındı.) Kadranlarda özellikle asker, pilot ve yarış saatlerinde rastladığımız bu durum saate oldukça yakışmış.

 

Tarih ve gün pencerlerinin arka planının siyah üretilmesi kadran ile uyumlu görünüm sağlanırken kadranın siyah tonu ile saatin masif çelik dokusu fonksiyonel bir görev saati(tool watch) görünümünü tamamlamış.

 

42 mm paslanmaz çelik kasası ve paslanmaz çelik bileziği ile modern bir tasarımda olan bu saatin ibre-indekslerine uygulanan fosforlu materyal, krem renginde seçilmiş; böylece hafifçe yıllanmış vintage saatlerin dokusu kadrana yansıtılıp, bu modern ve iddialı tasarıma retro bir element eklenmiş.

 

Üstün Mekanizma

İçerisinde ise İsviçre üretimi otomatik H-40 kalibresi bulunuyor. Hack ve elle kurulailme özelliklerine sahip bu kalibrenin en öne çıkan noktalarından biri sektör ortalamasının çok üzerinde 80 saatlik güç rezervine sahip olması.

 

Hamilton Khaki Aviation Day Date Otomatik'i Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Hamilton saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.

 

 


ÖNERDİKLERİMİZ