Yeni Ürün

Citizen Promaster NY0040-09EE Otomatik Erkek Kol Saati

Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: NY0040-09EE
BARKOD: 4003702424309
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Citizen Promaster Dalgıç Saati - Otomatik 

Citizen Promaster koleksiyonu, markanın ekstrem koşullar için üretilmiş profesyonel dalgıç saatlerini barındıran özel bir koleksiyon. Sahip oldukları yüksek fonksiyonalite, orijinal tasarımlar ve sağlam mimarileri ile hem günlük hayatta sportif saat kullanmaktan hoşlananlar, hem de profesyonel dalgıçlara hitap eden bu koleksiyon, Citizen'ın dünyada en sevilen serileri arasında yer alıyor.

 

Tool Watch 

Vidalı tepesi ile 200 metre su geçirmezliği garanti altına alan Citizen Promaster Otomatik (ISO 6425 Profesyonel Dalgıç Saati Sertifikalı), geçmişte olduğu gibi günümüzde de saatçilikte çok popüler bir kategoride yer alıyor: Tool Watch. "Tool" kelime itibariyle "araç" anlamına geliyor bu bu tür saatler belirli spesifik -ve çoğunlukla profesyonel- amaçlar için üretiliyor: Pilot saatleri, dalgıç saatleri, yarış saatleri, asker saatleri gibi...

 

Citizen Promaster Otomatik de dalgıç saati olarak üretilen bir tool watch. Tek yöne dönen ve dalgıç eldivenleri ile rahat kullanım sağlayan derin tırtıklı bezeli ile dalış sürelerini, hangi derinlikte ne kadar süre kalınması gerektiğini ölçmek oldukça kolay.

 

Tepenin saat 3'ten 8'e alınması ile dalış sırasında normalde sağ tarafta konumlandırılan tepenin yeri değiştirilerek dalış sırasında bileğe baskı uygulanması engellenmiş. Akrep-yelkovan ve indesklerin içleri de bol miktarda fosforlu materyal ile doldurularak hem gece hem de dalış sırasında okunabilirlik maksimuma çıkartılmış.

 

Hem gün hem tarih fonksiyonları ile günlük kullanım için de son derece fonksiyonel.

 

Poliüretan Kayış

Promaster Otomatik ile ilgili bahsetmek istediğimiz başka önemli bir kısım ise kayışı. Dalgıç saatlerinden alışık olduğumuz gibi silikon kayış kullanmayan Promaster'ın kayışı "poliüretan" isimli bir maddeden üretildi. Poliüretanın ise silikona göre önemli bir üstünlüğü bulunuyor: Aşınmalara karşı dayanıklılık.

 

In-House Otomatik Mekanizma

In house mekanizmalar markaların kendi ürettiği mekanizmaları kapsayan bir terim. Japonya'nın en büyük saat şirketlerinden Citizen, Miyota adında Japon bir mekanizma üreticisini şirket bünyesinde bulunduruyor. Dolayısıyla biz de saat severler olarak Miyota tarafından Citizen için üretilen in-house mekanizmaların keyfini sürebiliyoruz. (Miyota, Citizen'a ait bir şirket olduğu için bu mekanizmalar in-house olarak değerlendirilmektedir.)

 

Promaster Otomatik'in içerisinde bulunan 8203 kalibresi ise saat severler için "workhorse" olarak adlanırılan bir mekanizma. Workhorse'un kelime anlamı "çok iyi ve efektif çalışır" demek ve bu mekanizma elle kurulabilme ve 45 saat güç rezervi ile günlük kullanım için son derece fonksiyonel. Bu mekanizmanın temel olarak öne çıkan özelliği ise sağlamlığı, bakım kolaylığı ve uzun ömürlülüğü.

 

Citizen Promaster Otomatik modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Model ile ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Citizen saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.