Yeni Ürün

Vulcain Skindiver Blue BAR200 Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 660170A37.BAR200
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Vulcain Skindiver Nautique Blue Dalgıç Saati - 38 mm

Retro Dalgıç Saati

Vulcain 1960'lerde ürettiği sportif dalgıç saati modellerini yeniden yorumluyor ve Skindiver Nautique serisi olarak saat severlerin beğenisine sunuyor.

 

Skindiver Nautique Blue modelini incelediğimizde ilk olarak saatimizin şık bir şekilde yansıttığı vintage estetiği dikkatimizi çekiyor. Bir dalgıç saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirlik sağlayan akrep yelkovanın içleri krem renkli SuperLuminova ile dolduruldu; böylece geçmişten günümüze ulaşmış bir vintage saatin "yıllanmış" görüntüsü yansıtıldı. Lacivert kadrana ise dikey fırçalama finisajı uygulanarak görsel derinlik ve kontrast elde edildi.

 

Günümüzde dalgıç saaatleri çoğunlukla 42 mm ve üzeri kasa çaplarında sahip oluyor. İsviçre'nin prestijli ve köklü markalarından Vulcain, geçmişin dokusunu en iyi şekilde yansıtabilmek adına 38 mm'lik bir kasa kullanmayı tercih etti, safir kristal camın ise derin bombeli yapısı ile vintage saatlerin mika camlarını anımsatılarak koleksiyonerlere nostaljik bir tasarım sunuldu.

 

Saatimizin desenli silikon kordonu(rubber-tropic strap) Skindiver'ın sportif karakterini ön plana çıkartırken yüksek kullanım konforu sunuyor.

 

Kendini Kanıtlamış Mekanizma

Vulcain Skindiver Nautique Blue, İsviçre saatçilik tarihinde en sık kullanılmış mekanizmalardır biri diyebileceğimiz ETA2824-A2 kalibresi ile çalışıyor. Dakiklik, sağlamlık ve bakım kolaylığı ile öne çıkan bu mekanizma saatlik 28.800 vuruş sayısı ile yüksek hassasiyet sağlıyor. Ayrıca balansa yerleştirişmiş ayar vidası ile saatin hassasiyet ayarının her zaman çok rahat bir şekilde yapılabilmesine olanak sağlanmış. Güç rezervi ise 38 saattir.

 

Vulcain'in Tarihi

Vulcain'in hikayesi 1858'de İsviçre'nin Le Chaux-de-Fonds şehrinde başlıyor. Jacque Ditisheim ve üç oğlu tarafından kurulan Vulcain o dönemler çoğu marka gibi cep saatleri üreterek hayatına başladı, ancak 2.Dünya Savaşı sıralarından askerlerin kullanması için kol saati üretimine ağırlık vererek bu konuda yoğun bir tecrübe edindiler. Tarihi boyunca inovatif bir bakış açısına sahip olmuş Vulcain, 1942'de mekanik bir saatte alarm fonksiyonunun nasıl olabilieceğini düşünmeye başlamıştı, 1947'de ise Cricket modeli tanıtılarak dünyanın ilk mekanik alarmlı kol saati üretilmiş oldu. İsviçre'nin en köklü markalarından biri olan Vulcain'in hikayesi günümüze kadar uzanıyor ve özellikle mekanik saatçilik ile derinden ilgilenen kişilere hitap eden modeller üretiyor.

 

Vulcain Skindiver Nautique Blue modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat, Vulcain markasının Türkiye Temsilcisi'dir ve tüm Vulcain modelleri, 2 yıl garanti kapsamındadır.