Vulcain Monopusher Salmon Limitli Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 5 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 650157A68.BAN228
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Vulcain Heritage Monopusher Salmon Chronograph - 50 Adet Limitli Üretim 

Retro Tarz

Vulcain geçmişte ürettiği elegant kronograf modellerini yeniden yorumluyor ve Heritage Monopusher Salmon modelini saat severlerin beğenisine sunuyor.

 

Heritage Monopusher Salmon modelini incelediğimizde ilk olarak saatimizin şık bir şekilde yansıttığı vintage estetiği ve sahip olduğu özel komplikasyon dikkatimizi çekiyor. Tasarım anlamında vintage saatlerin estetiğine sadık kalınarak üretilen saatimiz, koleksiyonerlerin favori renklerinden biri olan ve ender görülen somon kadrana sahip. Zarif "leaf hans"(yaprak formlu akrep/yelkovan) ve nabız ölçer özellikli kadranı ile de tasarım bütünlüğü sağlanıyor.

 

Tek Tuşlu Kronograf

Saatimize ismini veren tek tuşlu kronograf fonksiyonu (Monopusher), saatçilik tarihini incelediğimizde sadece üst segment markalarda karşımıza çıkan bir özellik. Normalde kronograf fonksiyonu durdurma-sıfırlama olarak iki ayrı buton ile çalışırken Monopusher kronograflarda iki fonksiyon da tek tuş ile yönetilebiliyor. Mekanizmada önemli modifikasyonlar yapılarak üretilebilen bu tür kalibreler markaların teknik becerilerini gözler önüne seriyor.

 

Monopusher kronograflar aynı zamanda tek tuşlu yapısından kaynaklı olarak daha sade bir tasarımı elverişli kıldığı için kronograf fonksiyonu ve klasik tasarımı beraber görebildiğimiz saatler ortaya çıkıyor.

 

Günümüzde kronograflar çoğunlukla 41 mm ve üzeri kasa çaplarında sahip oluyor. İsviçre'nin prestijli ve köklü markalarından Vulcain, geçmişin dokusunu en iyi şekilde yansıtabilmek adına 38.9 mm'lik bir kasa kullanmayı tercih etti, safir kristal camın ise derin bombeli yapısı ile vintage saatlerin mika camlarını anımsatılarak koleksiyonerlere nostaljik bir tasarım sunuldu.

 

Saatimizin kahverengi deri kordonu ise saatimizin klasik karakterini ön plana çıkartırken yüksek kullanım konforu sunuyor.

 

50 Adet Limitli Üretim 

Vulcain Heritage Monopusher Salmon, dünyada 50 adet limitli olarak üretilen bir saat. Düşük üretim adedi ve günümüz koleksiyonerlerinin saat zevkini yansıtan retro tarzı ile koleksiyon değeri taşıdığını ve enderliğini koruyacağını düşünüyoruz.

 

Nabız Ölçme Özelliği

Vulcain Heritage Monopusher Salmon aynı zamanda günümüzde üretilen saatler oldukça ender bir özellik olan Nabız Ölçer kadrana sahiptir. Kadranın üst kısmında yarımay şeklinde "Gradue Pour 30 Pulsations" yazısı ölçümün 30 nabız sayımı üzerinden hesaplandığını işaret ediyor. Kullanımı ile şu şekildedir:

 

Nabız ölçülmek istenildiğinde kişi kronografı çalıştırıyor bir yandan da nabzını saymaya başlıyor. 30 nabıza ulaşıldığında kronograf durduruluyor ve kronograf saniyesinin kadranın ortasındaki skalada denk geldiği nokta nabzınızı belirtmiş oluyor.

 

Kendini Kanıtlamış Mekanizma

Vulcain Heritage Monopusher Salmon, tarihi 1974'e kadar uzanan ve ETA7750 mimarisine dayanan Sellita SW510 M MP b-Manual kurmalı kronograf mekanizması ile çalışıyor. Dakikliği, sağlamlığı ve bakım kolaylığı ile ön plana çıkan bu mekanizma saatlik 28.800 vuruş ile yüksek hassasiyeti sağlarken kullanıcısına 63 saatlik güç rezervi sunuyor.

 

Vulcain'in Tarihi

Vulcain'in hikayesi 1858'de İsviçre'nin Le Chaux-de-Fonds şehrinde başlıyor. Jacque Ditisheim ve üç oğlu tarafından kurulan Vulcain o dönemler çoğu marka gibi cep saatleri üreterek hayatına başladı, ancak 2.Dünya Savaşı sıralarından askerlerin kullanması için kol saati üretimine ağırlık vererek bu konuda yoğun bir tecrübe edindiler. Tarihi boyunca inovatif bir bakış açısına sahip olmuş Vulcain, 1942'de mekanik bir saatte alarm fonksiyonunun nasıl olabilieceğini düşünmeye başlamıştı, 1947'de ise Cricket modeli tanıtılarak dünyanın ilk mekanik alarmlı kol saati üretilmiş oldu. İsviçre'nin en köklü markalarından biri olan Vulcain'in hikayesi günümüze kadar uzanıyor ve özellikle mekanik saatçilik ile derinden ilgilenen kişilere hitap eden modeller üretiyor.

 

Ülkemize 1 adet gelen Vulcain Heritage Monopusher Salmon Limited Edition modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat, Vulcain markasının Türkiye Temsilcisi'dir ve tüm Vulcain modelleri, 2 yıl garanti kapsamındadır.