Yeni Ürün

Vulcain Chronograph Black&Silver Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 5 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 640109A00.BAN228
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Vulcain Chronograph 1970's Black 38mm 

Retro Tarz

Vulcain 1970'lerde ürettiği elegant kronograf modellerini yeniden yorumluyor ve Chronograph 1970's serisi olarak saat severlerin beğenisine sunuyor.

 

1970's Chronograph Black modelini incelediğimizde ilk olarak saatimizin şık bir şekilde yansıttığı vintage estetiği dikkatimizi çekiyor. Panda kronograf tasarımıza sahip saatimizde siyah renk kadran üzerinde gümüş alt kadranlar bulunuyor.

 

Günümüzde kronograflar çoğunlukla 41 mm ve üzeri kasa çaplarında sahip oluyor. İsviçre'nin prestijli ve köklü markalarından Vulcain, geçmişin dokusunu en iyi şekilde yansıtabilmek adına 38 mm'lik bir kasa kullanmayı tercih etti, safir kristal camın ise derin bombeli yapısı ile vintage saatlerin mika camlarını anımsatılarak koleksiyonerlere nostaljik bir tasarım sunuldu.

 

Saatimizin kahverengi deri kordonu ise saatimizin klasik karakterini ön plana çıkartırken yüksek kullanım konforu sunuyor.

 

Kendini Kanıtlamış Mekanizma

Vulcain Chronograph 1970's, tarihi 1974'e kadar uzanan ve ETA7750 mimarisine dayanan Sellita SW510 M BH b-Manual kurmalı kronograf mekanizması ile çalışıyor. Dakikliği, sağlamlığı ve bakım kolaylığı ile ön plana çıkan bu mekanizma saatlik 28.800 vuruş ile yüksek hassasiyeti sağlarken kullanıcısına 63 saatlik güç rezervi sunuyor.

 

Kadranda saat 6'da gördüğümüz "Incabloc" yazısı ise mekanizmanın darbelere olan direncini belirten bir özelliktir. 

 

Vulcain'in Tarihi

Vulcain'in hikayesi 1858'de İsviçre'nin Le Chaux-de-Fonds şehrinde başlıyor. Jacque Ditisheim ve üç oğlu tarafından kurulan Vulcain o dönemler çoğu marka gibi cep saatleri üreterek hayatına başladı, ancak 2.Dünya Savaşı sıralarından askerlerin kullanması için kol saati üretimine ağırlık vererek bu konuda yoğun bir tecrübe edindiler. Tarihi boyunca inovatif bir bakış açısına sahip olmuş Vulcain, 1942'de mekanik bir saatte alarm fonksiyonunun nasıl olabilieceğini düşünmeye başlamıştı, 1947'de ise Cricket modeli tanıtılarak dünyanın ilk mekanik alarmlı kol saati üretilmiş oldu. İsviçre'nin en köklü markalarından biri olan Vulcain'in hikayesi günümüze kadar uzanıyor ve özellikle mekanik saatçilik ile derinden ilgilenen kişilere hitap eden modeller üretiyor.

 

Ülkemize 1 adet gelen Vulcain Chronograph Black-38 mm modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat, Vulcain markasının Türkiye Temsilcisi'dir ve tüm Vulcain modelleri, 2 yıl garanti kapsamındadır.