Tissot PR516 Mekanik Kronograf T1494592105100 Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 100 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: T149.459.21.051.00
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Tissot PR516 Mekanik Kronograf

İsviçre’nin en büyük saat şirketlerinden biri olan Tissot’un sportif dizayna sahip bir modeli: PR516 Mechanical Chronograph

İkonik Yarış Saati: PR516, tarihi 1965'e kadar uzanan ve döneminde son derece popüler olan motor yarışları için üretilmiş sportif bir seridir. PR516 modellerinde temel olarak gördüğümüz tasarım elementi yarışlarda kullanılmak üzere yerleştirilen ve araçların ortalama hızını ölçmeyi sağlayan takimetre göstergesidir. Günümüzde bu işlev elektronik şekilde sağlansa da saatlere katılan sportif tasarım sebebiyle birçok saat sever tarafından beğenilen bir özelliktir.

 

Günlük Kullanım Konforu: Tissot tasarımcıları tarafından sportif ve günlük kullanıma uygun bir saat olarak geliştirilen PR516 Mekanik Kronograf, 40 mm çapındaki paslanmaz çelik kasası ile dengeli bir görünüm sergilemektedir. Serinin imzası haline gelmiş kutu formlu akrep/yelkovan ve indekslerin içleri yoğun miktarda SuperLuminova ile doldurularak yüksek okunabilirlik sağlanmıştır. 

 

Aynı zamanda ağırlıklı olarak siyah--beyaz renklerini sunan kadrana dinamizm katılması adına ibreler turuncu yapılmış, kronograf dakika sayacına ise mavi detaylar eklenmiştir. 

 

Çalışma Prensibi: PR516, kronograf fonksiyonuna sahip bir saattir ve geçen sürenin kaydedilebilmesini sağlar. Sağ üst butondan kronograf fonksiyonu başlatılır, sağ küçük kadranda 30 dakikalık; alt küçük kadranda 12 saatlik ölçüm sağlanır. Solda bulunan küçük kadrandan ise saatimizin kendi saniyesinin çalışmasını izleyebilmekteyiz. 

 

Özel Mekanizma: PR516 Mekanik Kronograf'ta bu model için özel olarak geliştirilen elle kurmalı kronograf mekanizması bulunmaktadır. Genlerini dünyanın en güvenilir ve köklü Valjoux 7753 kalibresinden alan kurmalı mekanizmada Tissot mühendisleri birçok alanda geliştirmeler yaparak kendi segmentinin en iyi mekanik kronograf mekanizmasını ürettiler. 

-Geliştirilmiş darbelere karşı dayanıklılık

-Arttırılmış antimanyetik kapasite

-68 saat güç rezervi

 

Saatin camının safir kristal olması ile de camın çizilmelere karşı dayanıklılığı maksimuma çıkmış.

 

Tissot PR516 Mekanik Kronograf modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.