Yeni Ürün

Sinn U50 1050.0202 Limitli Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 50 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 1050.0202
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Sinn 1050.0202 Profesyonel Dalgıç Saati - Limitli Üretim

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 

Orjinal Bir Tasarım

1050.0202 modeli Sinn’in 500 metre(50 Bar) su geçirmezliğe sahip profesyonel dalgıç saati.(Su geçirmezliği DNV sertifikalıdır.) Bizce bu saatin en dikkat çekici noktası başka hiçbir markadan esinlenilmemiş orijinal bir tasarıma sahip olması. Markanın “tool watch” üretme geleneğinin en güzel yansıtan örneklerden biri olan U50 profesyonel bir dalgıç saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirliğe sahip. Dikdörtgen formunda akrep ve yelkovan ve dikdörtgen indeksler bulunan bu model yüksek yoğunlukta SuperLuminova ile donatıldı. Böylece hem gündüz hem de gece dalışlarında yüksek okunabilirliğe sahip gerçek bir dalgıç saati ortaya çıktı. Saatin maviden siyaha doğru koyulaşan degrade kadranı bir okyanusun derinlerine indikçe değişen renkleri temsil ediyor ve saatin dalgıç saati karakterini destekliyor. Tepenin de 4 yönüne alınmasıyla dalış sırasında saatin bileğe baskı uygulanması engellenmiş ve konforlu bir kullanım sunulmuş.

 

Limitli Üretim

1050.0202, dünyada 500 adet limitli olarak üretiliyor, düşük üretim adedi nedeniyle enderliğini koruyacak bir model ve yüksek koleksiyon değeri taşıyor.

 

Sağlamlık

1050.0202, siyah PVD kaplama paslanmaz çelik kasa ve bileziğe sahip. Ancak bu paslanmaz çelik normal bir çelik türü değil. Sinn, profesyonel dalgıç saatlerinde deniz suyuna ve korozyona karşı çok dayanıklı olan “Alman Denizaltı Çeliği”(German Submarine Steel) kullanıyor. Yani U50 modeli Alman denizaltılarında kullanılan en üst seviye çelikten üretiliyor. Ancak Sinn, sağlamlığı çok üst seviyede olan bu çeliği kullanmakla yetinmedi, siyah kasa ve bileziğe TEGIMENT teknolojsii uygulandı. TEGIMENT, Sinn’e ait patentli bir teknoloji ve uygulandığı materyalin yüzey sertliğini katlarca arttırıyor, böylece saat çizilmelere karşı çok dayanıklı hale geliyor. Dünyada birçok Sinn müşterisi saatlerinin asla ama asla çizilmediğinden bahsediyor.

 

Teknoloji

Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler. 1050.0202 modelinde dalış sırasında basınç değişimlerine karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 1050.0202 aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise dalış sırasında yansımaları tamamen engellemek ve maksimum okunabilirlik sağlamak. Ayrıca U50 modelinde dalış sırasındaki düşük sıcaklıklara karşı dayanıklı “Düşük Sıcaklık Rezistansı” teknolojisi de bulunuyor.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

U50’nin içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW 300-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW 300-1  mekanizması ise tarihi 1975’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW 300-1, dünyanın en sade mimariye sahip otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarında ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW 300-1; 45 yılı aşkın tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 41 mm Kasa Çapı
 • 11.15 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW300-1
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 42 Saat Güç Rezervi
 • 25 Taş
Tasarım Özellikleri:
 • Degrade Mavi Kadran
 • TEGIMENT Kaplama Siyah Dalgıç Bezeli
 • Siyah PVD Kaplama Alman Denizaltı Çeliği Bilezik(TEGIMENT Teknolojisi)
 • Siyah PVD Kaplama Alman Denizaltı Çeliği Kasa(TEGIMENT Teknolojisi)
 • Siyah PVD Kaplama Paslanmaz Çelik Arka Kapak(TEGIMENT Teknolojisi)
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • Vidalı Tepe
 • 500 Metre Su Geçirmezlik
 • Manyetizmaya Dayanıklı Mekanizma
 • TEGIMENT Teknolojisi
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler
 • 500 Adet Limitli Üretim