Sinn U1 B Tegiment 1010.031 Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 100 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 1010.031
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Sinn U1 B Tegiment Profesyonel Dalgıç Saati -  1010.031

Orjinal Bir Tasarım

1010.031 modeli Sinn’in 1000 metre(100 Bar) su geçirmezliğe sahip profesyonel dalgıç saati.(Su geçirmezliği DNV sertifikalıdır.) Bizce bu saatin en dikkat çekici noktası başka hiçbir markadan esinlenilmemiş orijinal bir tasarıma sahip olması. Markanın “tool watch” üretme geleneğinin en güzel yansıtan örneklerden biri olan U1, profesyonel bir dalgıç saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirliğe sahip. Dikdörtgen formunda akrep ve yelkovan ve dikdörtgen indeksler bulunan bu model yüksek yoğunlukta SuperLuminova ile donatıldı. Böylece hem gündüz hem de gece dalışlarında yüksek okunabilirliğe sahip gerçek bir dalgıç saati ortaya çıktı.

 

Sağlamlık

1010.031, paslanmaz çelik kasa ve mavi silikon kordona sahip. Ancak bu paslanmaz çelik normal bir çelik türü değil. Sinn, profesyonel dalgıç saatlerinde deniz suyuna ve korozyona karşı çok dayanıklı olan “Alman Denizaltı Çeliği”(German Submarine Steel) kullanıyor. Yani U1 modeli Alman denizaltılarında kullanılan en üst seviye çelikten üretiliyor. Ancak Sinn, sağlamlığı çok üst seviyede olan bu çeliği kullanmakla yetinmedi, Alman Denizaltı Çeliği'inden üretilen kasa ve bileziğe TEGIMENT teknolojsii uygulandı. TEGIMENT, Sinn’e ait patentli bir teknoloji ve uygulandığı materyalin yüzey sertliğini 6 kat arttırıyor, böylece saat çizilmelere karşı çok dayanıklı hale geliyor. Dünyada birçok Sinn müşterisi saatlerinin asla ama asla çizilmediğinden bahsediyor.

 

Teknoloji

Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler. 1010.031 modelinde dalış sırasında basınç değişimlerine karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 1010.031 aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise dalış sırasında yansımaları tamamen engellemek ve maksimum okunabilirlik sağlamak. Ayrıca U1 B Tegiment modelinde dalış sırasındaki düşük sıcaklıklara karşı dayanıklı “Düşük Sıcaklık Rezistansı” teknolojisi de bulunuyor.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

U1 B Tegiment’in içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW 200-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW 200-1  mekanizması ise tarihi 1982’’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW 200-1, dünyanın en sade mimariye sahip otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarında ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW 200-1; 40 yıllık tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır.

 

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.