Yeni Ürün

Sinn 556 I 556.0105-2 Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 556.0105-2
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Sinn 556.0105 Pilot Saati - Sedef Kadran - Fine Link Bilezik

Günlük Kullanıma Uygun Pilot Saati

556.0105 modeli Sinn’in en ikonik dizaynlarından birine ev sahipliği yapıyor. Markanın geçmişte ürettiği pilot saatlerinin mirasını yaşatan 556.0105, her pilot saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirliğe sahip. Kılıç formunda akrep ve yelkovan ve üç boyutlu indeksler bulunan bu model yüksek yoğunlukta SuperLuminova ile donatıldı. Böylece hem gündüz hem de gece uçuşlarında yüksek okunabilirliğe sahip gerçek bir pilot saati ortaya çıktı. Sedef(Mother of Pearl) kadran ise bizce saatin en dikkat çekici yanı. Genellikle “tool watch” larda görmeye alışık olmadığımız sedef kadrana saate ayrı bir derinlik ve farklılık katmış ve zarif karakterini desteklemiş.

 

Zarif ve Spor

556.0105, markanın kendi sözleriyle “Zarif bir spor saati.” Hem klasik hem spor çizgilere sahip 556.0105, hem spor kıyafetlerle hem takım elbiseyle rahatlıkla kullanılabilecek bir saat. Bu nedenle de saat severler tarafından çok sevilmekte ve Sinn’in günlük kullanıma uygun en popüler modelleri arasında yer alıyor.

 

Sağlamlık ve Teknoloji

556.0105, her ne kadar bir pilot saati olsa da su geçirmezlik ikinci plana atılmamış. Bu model o kadar yüksek işçilikli ve sağlam bir kasaya sahip ki DIN 8310 standartları ile uyumlu 200 metre(20 Bar) su geçirmezliğe sahip. Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler.

 

556.0105 modelinde uçuş sırasında ani basınç azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor.

 

556.0105 aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede kokpitteki elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise yansımaları tamamen engellemek. Yani uçuş sırasında yansıyan ışıklar yüzünden saatin okunabilirliğinin negatif etkilenmesi durumu ortadan kaldırılmış. Saatin arka camı da safir kristalden üretilmiş,iç kısmına AR kaplaması uygulanmış ve mekanizmanın rahatça izlenmesine olanak sağlıyor. Mekanizma demişken…

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

556.0105’in içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW200-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW200-1 mekanizması ise tarihi 1982’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW200-1, dünyanın en sade mimariye sahip otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarından ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW200-1, 40 yıllık tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır.

 

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 

Sinn 556.0105 modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve websitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat, Sinn markasının Türkiye Temsilcisi'dir.

 

Sinn 556.105 modeli 2 yıl garantiye sahiptir.

 
 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 38.5 mm Kasa Çapı
 • 11 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW200-1
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 38 Saat Güç Rezervi
 • 26 Taş
Tasarım Özellikleri:
 • Sedef Kadran
 • Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Safir Kristal Cam Arka Kapak
 • Kılıç Formunda İbreler
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • Vidalı Tepe
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • Antimanyetik Mekanizma
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler
 

 


ÖNERDİKLERİMİZ