Yeni Ürün

Sinn 556 556.0115 Limitli Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 556.0115
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Sinn 556 Aquamarine Blue - Limitli Üretim

Günlük Kullanıma Uygun Pilot Saati

556.0115 modeli Sinn’in en ikonik dizaynlarından birine ev sahipliği yapıyor. Markanın geçmişte ürettiği pilot saatlerinin mirasını yaşatan 556.0141, her pilot saatinden beklendiği üzere yüksek okunabilirliğe sahip. Kılıç formunda akrep ve yelkovan ve üç boyutlu indeksler bulunan bu model yüksek yoğunlukta SuperLuminova ile donatıldı. Böylece hem gündüz hem de gece uçuşlarında yüksek okunabilirliğe sahip gerçek bir pilot saati ortaya çıktı. Tarih pencereleri koleksiyonerlerin özellikle çok dikkat ettikleri bir konudur. 556.0115 modeline simetrinin ve saflığın daha ön plana çıkartılması amacıyla tarih penceresi konulmadı. Bu durum da özellikle sade tasarımları tercih eden koleksiyonerleri bir hayli sevindirdi.

 

Tiffany Mavisi Kadran

556.0115, markanın kendi sözleriyle “Zarif bir spor saati.” Bu saati diğer 556 modellerinden ayıran temel özellik ise Sinn'in "Aquamarine Blue" ismini verdiği açık mavi kadranı. Ancak biz bu kadran rengini günümüzde saatçiliğin en popüler renk tercihlerinden biri olan Tiffany mavisine benzettik. Bilindiği üzere Tiffany mavisinin saatlerde kullanılmaya başlanması temel olarak Rolex'in Oyster Perpetual modeli ile ortaya çıktı. Daha sonrasında Patek Philippe'in Nautilus modelinde Tiffany mavisi kadrana yer vermesi ile bu rengin popülerliği gittikçe arttı. Tiffany mavisi kadrana sahip saatler şu anda yüksek koleksiyon değeri taşıyor ve Sinn 556.0115'in de hem bu kadran rengine sahip olması hem de limitli üretim olması nedeniyle ileride değerinin artacağını tahmin ediyoruz. Bu saat ile ilgili önemli başka bir nokta ise kasa çapının 38.5 mm olarak üretilmesi. Şu anda saatçilikte 42-44 mm kasa çaplı saatler yerini 37-39 mm kasa çaplı saatlere bırakıyor. Bunun nedeni ise daha retro bir görünüm sunmak. 556.0115'in de 38.5 mm kasa çapında üretilmesi çoğu saat severin bu saat ile ilgili en takdir ettiği kısımlardan.

 

400 Adet Limitli Üretim

556.0115, markanın kendi sözleriyle “Zarif bir spor saati.” Tiffany mavisi kadranıyla bilekte alışılmadık ve dikkat çeken bir görünüm sunan 556.0115, dünya çapında 400 adet limitli olarak üretilmesiyle zaman içerisinde enderliğini ve değerini koruyacak bir saat.

 

Sağlamlık ve Teknoloji

556.0115, her ne kadar bir pilot saati olsa da su geçirmezlik ikinci plana atılmamış. Bu model o kadar yüksek işçilikli ve sağlam bir kasaya sahip ki DIN 8310 standartları ile uyumlu 200 metre(20 Bar) su geçirmezliğe sahip. Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler. 556.0115 modelinde uçuş sırasında ani basınç azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 556.0115 aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede kokpitteki elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise yansımaları tamamen engellemek. Yani uçuş sırasında yansıyan ışıklar yüzünden saatin okunabilirliğinin negatif etkilenmesi gibi bir durum kesinlikle yok. Saatin arka camı da safir kristalden üretilmiş,iç kısmına AR kaplaması uygulanmış ve mekanizmanın rahatça izlenmesine olanak sağlıyor. Mekanizma demişken…

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

556.0115'in içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW200-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW200-1 mekanizması ise tarihi 1982’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu. SW200-1, dünyanın en sade mimariye sahip otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarından ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW200-1, 40 yıllık tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır. 

 

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 38.5 mm Kasa Çapı
 • 11 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW200-1
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 38 Saat Güç Rezervi
 • 26 Taş
Tasarım Özellikleri:
 • Tiffany Mavisi Kadran
 • Gri Kanvas Deri Kayış
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Safir Kristal Cam Arka Kapak
 • Kılıç Formunda İbreler
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • Vidalı Tepe
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • Antimanyetik Mekanizma
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler
 • 400 Adet Limitli Üretim