Yeni Ürün

Sinn 105 St Sa 105.010 Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 105.010-2
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Sinn 105 St Sa Pilot Saati - Otomatik

Yüksek Okunabilirlik

105 St Sa modeli markanın ikonik pilot saatleri koleksiyonunda yer alıyor. Safir kristal camın üzerinden izlediğimiz siyah kadranda kenarları yumuşatılmış baton stili ibreler yer alıyor. İbrelere de gene kenarları daireselleştirilmiş indeksler eşlik ediyor. Her Sinn Pilot saatinde olduğu gibi 105 St Sa modelinde de okunabilirliğin yüksek olması adına ibre ve indeksler beyaz üretilmiş; ayrıca içleri de SuperLuminova ile doldurulmuş, böylece hem gündüz hem de gece uçuşlarında okunabilirlik maksimuma çıkmış. Siyah kadran üzerinde keskin ve canlı bir kontrast oluşturan turuncu saniye ibresi ile de dikkat çekici bir tasarım oluşmuş.

 

Multifonksiyonel Bezel

Pilotlar sürekli farklı zaman dilimlerine seyahat ettikleri için sürekli lokal zamana göre saatlerini ayarlamaları gerekiyor. 105 St Sa modelinde bulunan döner bezel sayesinde ikinci bir zaman dilimini takip etmek mümkün hale gelmiş, bu nedenle de sık seyahat eden profesyoneller tarafından tercih ediliyor. Ancak Sinn; fonksiyonelliğe çok değer veren bir marka olduğu için, pilotlara ekstra bir değer daha sunmak adına bezele süre tutulabilecek şekilde numaralar eklemeye karar vermiş. Böylece pilotların sadece bezeli döndürerek çok rahat bir şekilde uçuş süresi hesaplamalarını yapabilmeleri mümkün hale getirilmiş. Mulifonksiyonel bezel ile ilgili vurgulamak istediğimiz çok önemli başka bir nokta daha var:

 

105 St Sa modelinde de siyah bir bezel bulunuyor. Bezeller genellikle saatin dış kısmında olduğu için çizilmelere biraz elvereşli bir pozisyondadır; dolayısıyla Sinn bu bezeli üretirken TEGIMENT teknolojisini kullanmış. TEGIMENT ise çeliğe uygulanan bir “Yüzey Sertleştirme” uygulaması. Bu sayede saatin bezeli neredeyse çizilmez hale gelmiş ve Sinn’den beklendiği üzere “sağlamlık” ön plana çıkartılmış.

 

Teknoloji

105 St Sa her ne kadar gerçek bir pilot saati olsa da su geçirmezlik ikinci plana atılmamış.  Bu model o kadar yüksek işçilikli ve sağlam bir kasaya sahip ki DIN 8310 standartları ile uyumlu 200 metre(20 Bar) su geçirmezliğe sahip. Sinn’i bu kadar önemli bir marka yapan başka bir özellik ise kendi geliştirdiği teknolojiler.

 

105 St Sa modelinde uçuş sırasında ani basın azalmalarına karşı geliştirilen “Düşük Basınç Rezistansı” teknolojisi bulunuyor. 105 St Sa aynı zamanda manyetizmaya karşı da çok dayanıklı bir saat. Bu sayede kokpitteki elektronik aletlerin saatin hassasiyetini olumsuz etkilemesinin önüne geçilmiş. Saatin camı ise çizilmelere karşı çok dayanıklı safir kristal.(Dünyada sadece elmas tarafından çizilebilmektedir.) Safir kristal camın hem önüne hem arkasına AR(Antirefle) kaplama uygulanmış. Bunun amacı ise yansımaları tamamen engellemek. Yani uçuş sırasında yansıyan ışıklar yüzünden saatin okunabilirliğinin negatif etkilenmesi durumu ortadan kaldırılmış. Saatin arka camı da safir kristalden üretilmiş,iç kısmına AR kaplaması uygulanmış ve mekanizmanın rahatça izlenmesine olanak sağlıyor. Mekanizma demişken…

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

105 St Sa'nın içerisinde İsviçre üretimi otomatik Sellita SW220-1 mekanizması bulunuyor. Sellita, ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisi. SW220-1 mekanizması ise tarihi 1982’ye kadar uzanan bir mekanizma. Sinn’in bu mekanizmayı tercih etmesi markanın değerleri(sağlamlık ve fonksiyonellik) ile çok uyumlu.

 

SW220-1, dünyanın en sık tercih edilen otomatik mekanizmalarından biri ve özellikle sağlamlık ve bakım kolaylığı alanlarında ünlendi. Ayrıca bir mekanizmayı en değerli yapan etmenlerden biri uzun seneler boyunca test edilip “güvenilir” sıfatına sahip olmasıdır. SW220-1 ’de 40 yılı aşkın tarihi ile kendini kanıtlamış, sağlam, fonksiyonel ve hassasiyetle çalışan bir mekanizmadır.

 

Sinn’in Tarihi

Sinn, 1961 yılında Frankfurt’ta kurulan Alman bir marka. Kurucusu Helmut Sinn, 2.Dünya Savaşı’nda bir pilot ve uçuş eğitmeniydi ve kokpit saatleri, pilot saatleri ve navigasyon saatleri üretiminde uzmanlaşacak bir marka yarattı: Helmut Sinn Spezialuhren. Daha sonraları şirketin ismi Sinn olarak değişti ve kendine has bir takipçi kitlesi edindi. Markanın özü ise asla değişmedi. İlk kurulduğu günden bu yana “profesyoneller için enstrümanlar”(tool watch) üreten marka kokpit saatlerinde olduğu gibi sağlam ve profesyonel bir amaç için üretilmiş kol saatleri üretme alanında kendini kanıtladı. Günümüzde Sinn, modern tool watch üreten ender markalardandır ve bizce sağlamlığın ve fonksiyonelliğin zirvesinde bulunmaktadır. Sinn’in kısaca amacı modern, ultra sağlam, teknolojik, güvenilir “tool watch”lar üretmektir.

 

Sinn 105.010 modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat, Sinn saatlerinin Türkiye'de tek yetkili satıcısıdır.

 

Sinn 105.010 modeli 2 yıl garantiye sahiptir.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 41 mm Kasa Çapı
 • 11.9 mm Kasa Kalınlığı
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • Otomatik Sellita SW220-1
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 38 Saat Güç Rezervi
 • 26 Taş
 • Gün Fonksiyonu
 • Tarih Fonksiyonu
Tasarım Özellikleri:
 • Siyah Kadran
 • Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Safir Kristal Cam Arka Kapak
 • Turuncu Saniye İbresi
 • Siyah Bezel
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam(Ön ve Arkası Antirefle Kaplamalı)
 • Vidalı Tepe
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • Manyetizmaya Dayanıklı Mekanizma
 • TEGIMENT Kaplama Bezel
 • Düşük Basınca Dayanıklılık Teknolojisi
 • SuperLuminova İbre ve İndeksler