Seiko5 - SRPK17K Limitli Üretim Erkek Kol Saati

Hardlex kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 10 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SRPK17K
BARKOD: 4954628250575
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Seiko 5 Sports 55th Anniversary - Limited Edition

Limitli Üretim- 15.555 Adet

İlk olarak 1968 yılında saatçilik sahnesinde kendini gösteren Seiko 5 Sports, günümüze kadar uzanacak başarılı bir hikayenin temellerini atmıştı. Darbelere dayanıklı otomatik mekanizma, gün/tarih fonksiyonları ve su geçirmezlik gibi özellikleri ulaşılabilir fiyat segmentlerine çekmeyi amaçlayan Seiko 5 Sports ile her koleksiyonerin yolu en az bir defa kesişmiştir!

 

Yeni tanıtılan Seiko 5 Sports 55th Anniversary Limited Edition, 1968'deki modele saygı duruşu nitediğinde nostaljik bir model olarak üretidi. Saatçilikte geçmişte üretilen modelleri, günümüze retro bir tarz sunacak şekilde yeniden üretmeye "Heritage-Reissue-Recreation" gibi adlar veriliyor. Ancak bu kategorideki saatler üretilirken bazen orijinal modelden uzaklaşmalar olabiliyor, SRPK17 modeli ise 1968'deki orijinali ile birebir aynı olması ve markanın kökenleri güçlü bir vurgu yapması nedeniyle bizce çok yüksek koleksiyon değeri taşıyor. Dünya da 15.555 adet limitli üretildiğini de düşündüğümüzde değerini zaman içerisinde koruyacak ve başkasının bileğinde rahatlıkla görülemeyecek bir model olduğuna inanıyoruz. 

 

Özel İşçilik

-Kasası, bileziği ve tepesi diğer tüm Seiko 5 kasalarından farklı olarak sadece bu model için üretildi.1968'deki versiyon ile birebir benzerlik yakalamak isteyen Seiko, güncel üretim Seiko 5'ler arasında sadece bu modelde gördüğümüz eski tip Seiko 5 logosunu kullanmayı tercih etti. Saatin her parçasının tamamen bu model için sıfırdan üretildiğini göz önüne aldığımızda Seiko'nun SRPK17'yi geliştirirken son derece detaylı düşündüğünü ve hiçbir masraftan kaçınmadığını görmekteyiz. 

 

-Retro bir tarz sunabilmesi için kasanın 39.5 mm olarak üretilmesi de bizce çok doğru bir karar olmuş. 

 

Vintage stili özel koleksiyoner kutusunda satışa sunuluyor. Kutuda da eski tip Seiko 5 logosunun bulunması saatimiz ile oldukça uyumlu olmuş. 

 

100 metre su geçirmezliğe sahip olan saatimiz otomatik 4R36 mekanizması ile çalışıyor. Bu mekanizma Seiko'nun efsanevi 7S26 mekanizması üzerine inşaa edilmiş olup sağlamlığı ile ünlendi. Aynı zamanda elle kurulabilme ve hack(Tepe çekildiğinde saniye durdurma) özelliklerinin bulunmasıyla oldukça fonksiyonel bir kalibre.

 

Ülkemize çok az sayıda gelen ve özel koleksiyoner kutusunda satışa sunulan Seiko 5 Sports 55th Anniversary Limited Edition modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. 

 

Abt Saat, Seiko 5 markasının yetkili satıcısıdır ve satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko 5 saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır. 

 

Seiko 5’in Tarihi

1960’lar Seiko’nun saatçilik dünyasına birçok yenilik sunduğu yıllardı. 1960’da Seiko; hassaslıkta ve finisaj tekniklerinde İsviçre’nin en iyi saatlerine meydan okuyacak Grand Seiko serisini tanıttı. Katıldığı her hassaslık yarışmasında yüksek dereceler elde eden Grand Seiko serisi; Japonlar’ın o güne kadar ürettiği en iyi saatlerdi…

 

Ancak 1960’larda Seiko’nun yaptığı tek yenilik Grand Seiko’yu üretmek değildi. İlk olarak 1963’te tanıtılan Seiko 5 serisi; mekanik saatçiliği daha geniş kitlelere ulaştırmayı ve sevdirmeyi amaçlayan, ulaşılabilir ve fonksiyonel saatlerden oluşuyordu.

 

Seiko 5’in ismi sahip olduğu 5 özellikten gelmekteydi. Bunlar Diashock (Seiko’ya ait patentli, darbelere karşı balansı koruyan sistem), Diaflex zemberek (Seiko’nun ürettiği kırılması neredeyse imkansız ultra sağlam zemberek), otomatik kurma özelliği, su geçirmezlik ve gün/tarih’i gösteren pencere. Seiko 5 sahip olduğu bu özellikler ve ulaşılabilir fiyatları ile zaman içerisinde çok büyük bir takipçi kitlesi edindi. Koleksiyonerlerin dediği gibi: “Herkesin bir Seiko 5’i olmalı!”

 


ÖNERDİKLERİMİZ