Yeni Ürün

Seiko Prospex SUT403P Solar Kadın Kol Saati

Hardlex kristal  CAM / Solar  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SUT403P
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SEIKO PROSPEX "MİNİ TUNA SAFARİ" - SOLAR

Tuna'nın Hikayesi

Seiko ilk dalış saatini 1965’te üretti (62-MAS). Sonrasında ürettiği başka dalış saatleriyle, bu konuda ünlendi ve tecrübe kazandı.Seiko Tuna’nın hikayesi ise 1968’de mükemmel dalış saatini arayan Hiroshima’lı bir dalgıcın, Seiko’ya gönderdiği mektup ile başladı. Mektupta dalış saatlerinin içine dalış sırasında Helyum gazı dolduğundan ve saat içi basıncın artmasından dolayı saatin camının yerinden çıktığından bahsediyordu. Seiko mühendisleri bu mektubu büyük bir ilgi ile okudular ve bu probleme bir çözüm bularak mükemmel dalış saatini üretmeye karar verdiler. Bu süreç tam 7 sene sürdü…


Yuvarlak kasa hatları ile ton balığı konservesini andırdığı için saat severler tarafından ona Seiko Tuna adı verildi.


Seiko Tuna yıllar içinde bir sürü farklı kasa boyutu, su geçirmezlik seviye ve mekanizma ile üretildi. Lacivert silikon kordonu, lacivert kadranı ve krem detayları ile Seiko Prospex Mini Tuna Safari SUT403P de bu modellerden biri. 200 metre su geçirmezliği ve 38.7 mm çapındaki kasası ile sportiflik ve şıklık dengesine sahip Seiko kadın saatlerinden biridir!

 

Seiko’nun patentli çizilmeye karşı dayanıklı Hardlex camını bulunduran bu modelde tamamen Seiko tarafından gelişitirilmiş SOLAR mekanizma bulunuyor. SOLAR mekanizma enerjisini sadece güneşten değil her türlü ışık kaynağından alabilen özel bir mekanizma türü ve pil değişimine ihtiyaç duyulmadan çok uzun yıllar yüksek hassasiyette çalışmayı garanti ediyor.


Seiko Prospex Tuna SUT403P Solar modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garantiye sahiptir.