Seiko Prospex Sumo Night Vision SPB433J Limitli Üretim Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SPB433J
BARKOD: 4954628251664
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Seiko Prospex Sumo "Night Vision" Limited Edition

3.500 Adet Limitli Üretim

Siyah-yeşil renk kombinasyonuna sahip SPB433J, Prospex koleksiyonun ikonik serilerinden Sumo'nun tamamen siyah iyon kaplanmış "Gece Görüşü" - "Night Vision" versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Night Vision serisinde daha önce başka modellere de yer veren Seiko, koleksiyonerlerden gelen olumlu geri dönüşler sonrasında çeşitliği arttırarak Sumo modelini de bünyesine dahil etti...

 

Dokulu siyah kadran üzerinde yoğun kontrast oluşturan yeşil ibre/indeksler Seiko'nun en özel fosfor materyaline sahip: LumiBrite Pro. Normal fosforlara göre daha parlak ve daha uzun süre etkisini sürdüren LumiBrite Pro, 200 metre su geçirmez bir Sumo'dan beklediğimiz üzere her koşulda yüksek okunabilirlik sunuyor. Dünyada 3.500 adet limitli üretilmesi ile de zaman içerisinde enderdiğini ve koleksiyon değerini koruyacak bir modeldir.

 

Sportif Tasarım - Üstün Özellikler

Sumo Night Vision, model ailesinden alışık olduğumuz 45 mm'lik kasa çapına sahiptir.

 

Tasarımı ile olduğu kadar teknik özellik bakımından da son derece başarılı bulmaktayız:

 

-Çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camın kullanılması.

 

-200 metre su geçirmezliğin ISO6425 sertifikası ile akredite edilmesi, böylece "Profesyonel Dalgıç Saati" klasmınında bulunması.

 

Üstün Mekanizma

Seiko Prospex Sumo SPB433J; Seiko’nun üst segment saatlerinde kullandığı otomatik 6R35 kalibreye sahip. 6R35 kalibresinin ise saat severler arasında ortak bir görüş olarak kabul edilen üç önemli özelliği vardır:

-Birincisi zekice mimarisi ve parça kalitesi ile sağlamlık alanında kendi segmentinin öncüsü kabul edilmesi.

-İkincisi sade mimarisi ile bakımının çok kolay yapılabilmesi.

-Üçüncüsü ise sektör standartlarının üzerindeki 70 saatlik güç rezervi.

 

"Sumo"nun Hikayesi

Seiko'nun ikonik dalgıç saatlerinden Sumo'nun bu ismi alması konusunda çeşitli teoriler mevcut:

-Bunlardan birincisi; lug aralığının 20 mm olmasına rağmen lug'ların kalın ve maskülen mimarisinden dolayı saatin yayvan ve oturaklı görünümünün bir sumo'nun vücut yapısına benzetilmesi.

 

-İkinci bir görüş ise saat 12'deki indeksin sumo'ların müsabakalarda giydikleri "Mawashi" isimli alt giyim kıyafetine benzetilmesi.

 

-Başka bir görüş ise bezelin kasa ile birleştiğinde kendini belli eden dairesel görünümün müsabakalarda sumo'ların içinde güreştikleri daire olan "Dohyo"ya benzetilmesi.

 

Bu modele Sumo denilmesinin sebebi bu görüşlerden hangisi olursa olsun Sumo modelinin Seiko'nun ürettiği ikonik modellerden biri olduğu saat severler arasında ortak bir görüş.


Seiko Prospex Sumo Limited Edition SPB433J modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat oalrak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.