Seiko Prospex Marinemaster SJE097J Otomatik Limitli Üretim Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SJE097J
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Seiko Prospex Marinemaster Limited Edition 

Seiko; ekstrem koşullara uyum sağlayabilecek saatler üretmekle ünlenmiş bir marka. Gerek Japonya’da dağlarda çalışanlar, gerek suyun yüzlerce metre altında dalış yapan dalgıçlar için sert koşullara uyum sağlayabilecek saatler üretmiştir. Bu tür ekstrem koşullara kullanılan saatlerden bahsedecek olursak; saatlerin ultra sağlam, güvenilir ve maksimum hassaslıkta zamanı ölçme özelliklerine sahip olması gerekmekte. Seiko 1968'de tarihinin en önemli dalgıç saatlerinden biri olan Marinemaster'ı tanıttı ve bu model markanın küresel pazarda önemli bir noktaya gelmesinde büyük rol oynadı.

 

Marinemaster yaklaşık 60 yıllık tarihinde birçok farklı renk ve versiyonda üretildi. SJE097J modeli ise Marinemaster ailesinin en yeni üyesi ve bizce bugüne kadar üretilmiş en iyi Marinemaster modellerinden biri...

 

Profesyonel Dalgıç Saati - Üstün İşçilik

Seiko Prospex Marinemaster'ı incelediğimizde saatin her noktasında uygulanan detaylı işçilik bizce saatimizin en büyük değer önerilerinden biri. 39.5 mm'lik paslanmaz çelik kasaya yukarıdan baktığımızda lug'larda oldukça ince ve düzenli bir dikey finisajı görüyoruz. Lug'ın köşesine geldiğimizde ise Grand Seiko'yu aratmayan bir ayna cilalama bizi karşılıyor. Uygunlanması ustalık isteyen bu parlak cila lug köşelerinden kasanın yanına kadar devam edip diğer lug köşesi ile buluşuyor. Parlak görünüme kontrast katlması için de parlak kasa yanının hemen alt kısmında bu kez mat fırçaklanmış yüzeyi görüyoruz. Bu tür farklı ve özenli çelik finisajı geçişleriyle markanın en üst seviye modellerinden biri olduğunu ve Seiko'nun bu modeli üretirken hiçbir masraftan kaçınmadığını görüyoruz.

 

Kadran işçiliğinden bahsedecek olursak horizontal desenli beyaz kadranın üretim kalitesini oldukça başarılı bulduk. Yakından bakıldığında tamamen homojen ve pürüzsüz çizgilere sahip kadran, Seiko'nun ve Grand Seiko'nun neden kadranları ile ünlenmiş markalar olduklarını bize gösterir nitelikte...

 

Akrep/yelkovan ve indeksler ise Marinemaster'dan alışık olduğumuz şekilde yüksek okunabilir olarak üretildi. İçleri yoğun LumiBrite ile doldurulmuş kutu formunda akrep/yelkovan ile kenarları parlatılmış dikdörtgen indeksler(LumiBrite materyal ile dolduruldu), üst segment prosfesyonel bir Seiko dalgıç saatinin karakterini tam olarak yansıtıyor.

 

1.000 Adet Limitli Üretim

Saatimizin dünyada 1.000 adet limitli üretilmesi ile zaman içerisinde enderliğini ve koleksiyon değerini koruyacak bir model olduğunu söylebiliriz.

 

Çizilmelere Karşı Her Noktada Dayanıklılık

Prospex Marinemaster'ın başka ön plana çıkan özelliği ise çizilmelere karşı her noktada dayanıklılık sunması:

 

-AR Kaplama Safir Kristal: Birçoğumuzun bildiği üzere Seiko dünyanın en büyük saat markalarından biri; aynı zamanda kristal cam üretimi konusunda da holding şirketi çatısı altında bulunan Seiko Vision firması dünyanın en kaliteli gözlük camlarını üretmektedir. Saatçilik alanında olduğu kadar optik alanınında da söz sahibi olan Seiko bu iki uzmanlık alanını birleştirerek saatlerinde çok yüksek kalitede üretilmiş bir safir kristal cam kullanıyor. Ayrıca safir kristalin iç kısmına yansıma engelleyici kaplama(AR=Anti Reflective Kaplama) uygulayarak tüm yansımaların önüne geçiyor. 

 

-Diashield Kaplama: Saatimizde bulunan Diashield kaplama, çeliğin yüzey sertliğini 2.5 kat arttırarak çizilmelere karşı üstün dayanıklılık sağlıyor. Saatin bir dalgıç saati olduğunu ve aktif sporlar yaparken kullanılabileceğini düşündüğümüzde Diashield kaplamaya sahip olması bizce son derece anlamlı ve fonksiyonel olmuş. 

 

ISO6425 - Profesyonel Dalgıç Saati Standartı

Prospex modeli, 200 metre su geçirmezlik ve dalış süresini ölçmeyi sağlayan tek yöne dönen bezeli(dairesel fırçalanmış çelik bezeldir.) ile profesyonel bir dalış saati. Dalgıç saatleri şu anda saatçiliğin en sevilen kategorilerinden biri. Bunun sebebi ise bir dalgıç saatin çok yüksek basınçlara dayanabilmesi için bu saatlerin üretiminin daha üst standartlarda, özel testlerle ve çok düşük hata toleranslarıyla üretilmesi. Dalgıç saatleri alan kişilerden bazıları profesyonel olarak dalış yapmasalar bile; en üst sağlamlıkta, adeta bir tank gibi üretilmiş bu saatleri kullanmayı seviyorlar ki, dalgıç saatleri şu anda çoğu marka için en önem verilen kategorilerden biri haline gelmiş.

 

Dalgıç saatleri günümüzde birçok marka tarafından üretiliyor, ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir nokta olduğunu düşünüyoruz. Dalgıç saatlerinin su geçirmezliğinin ve genel üretim kalitesinin test edildiği ayrı bir program bulunuyor. Bu testten başarıyla geçen saatlere ISO 6425 sertifikası veriliyor. Bu sertifika marka tarafından değil, ayrı bir kuruluş tarafından verildiği için saatin profesyonel dalışlara uygunluğu bağımsız bir kuruluş tarafından da onaylanmış oluyor. Prospex Marinemaster modeli de ISO 6425 sertifikasına sahip profesyonel dalgıç saatleri arasında yer almaktadır.

 

Üst Segment 6L37 Mekanizması 

Saatimizde bulunan Seiko'nun tamamen kendi üretimi 6L37 mekanizması; Presage ve Prospex koleksiyonlarının sadece en üst segment modellerinde kullanılmaktadır. 6R mekanizmas ailesinin genlerini taşıyan 6L37'nin kalınlığı azaltıldı, rotor sistemi darbelere karşı daha dayanıklı hale geldi ve vuruş sayısı arttırılarak yüksek dakiklik sağlandı. Güç rezervimiz ise 45 saattir. Üstün özellikleri ile 6L37'nin Seiko'nun in-house mekanizmalar üretme konusundaki ustalığının bir eseri olduğunu düşünüyoruz...

 

6L37 aynı zamanda bakım kolaylığ ile de ön plana çıkan bir kalibredir. Otomatik mekanizmalar bazen komplike mimarilere sahip olduğunda bakım süreleri ve maliyetleri artabiliyor. 6L37 ise, sade mimarisi ile efektif ve verimli bir şekilde kolayca bakımı yapılabilen bir mekanizma. Balansın üzerine yerleştirilmiş "Hassas Ayar Kolu" sayesinde hassasiyetin en iyi şekilde ve zahmetsizce ayarlanabilmesi 6L37'yi oldukça fonksiyonel bir noktaya taşımış.

 

Seiko Prospex Marinemaster Limited Edition modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.