Seiko Prospex SPB431J Limitli Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SPB431J
BARKOD: 4954628251879
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Seiko Prospex Sumo "Silfra" Limited Edition

2.000 Adet Limitli Üretim

Mavi-yeşil renk kombinasyonuna sahip SPB431J, İrlanda'da dalgıçlar arasında ünlü bir yer olan "Silfra" bölgesinden esinlenilerek üretildi. Silfra'nın dalış dünyasında yeri ise Seiko'nun okyanusların temizliğini hedefleyen girişimleri(Save the Ocean) ile paralel bir noktada bulunuyor. Böylece koleksiyonerlere hem tasarım hem anlam olarak özel, sadece Avrupa pazarı için 2.000 adet limitli üretilmiş SPB431J modeli sunuluyor.

 

Silfra dünyanın en temiz suyun bulunduğu bölgedir, bunu sebebi ise suyun altında bulunan lav yatakları ile doğal olarak filtre edilmesidir. Aynı zamanda Silfra, Kuzey Amerika ve Avrupa plakalarının kesişim noktasında bulunduğu için iki plaka arasındaki çatlağın gözlemlenebilmesi sebebiyle dalgıçlar için oldukça özel bir destinasyon olarak nitelendiriliyor.

 

Ekstra Silikon Kordon

Özel koleksiyoner kutusunda satışa sunulan Sumo Silfra, yanında ekstra lacivert silikon kordonu ile birlikte satışa sunuluyor. Saatin bütününe yayılmış mavi/yeşil/turkuaz tonları ile uyumlu bir görünüm sergileyen silikon kordonun ekstra olarak bulunmasını kullanım çeşitliğini arttırması adına önemli bir etken olduğunu düşünüyoruz.

 

Sportif Tasarım - Üstün Özellikler

Sumo Silfra, model ailesinden alışık olduğumuz 45 mm'lik kasa çapına sahip, kadran incelediğimizde ise mavi/turkuaz/yeşil tonlarını barındırdan dokulu bir yüzey bizi karşılıyor. Kontrast ve dinamizm katılması adına ise saniye kolunun neon yeşili olarak üretilmesi ise bizce çok yakışmış.

 

Tasarımı ile olduğu kadar teknik özellik bakımından da son derece başarılı bulduğumuz bir modeldir:

 

-Paslanmaz çelik kasa ve bileziğe DIASHIELD kaplama uygulanması. (Seiko'ya ait patentli bu kaplama türü yüzey sertliğini önemli ölçülerde arttırarak saate yüksek seviyede çizilmelere karşı dayanıklılık katıyor.)

 

-Seramik Dalgıç Bezeli. Sumo'da yapılan önemli değişikliklerden biri bezelin seramikten üretilmesi oldu. Seramik çelikten 8 kat daha sert bir materyal olduğu için çizilmesi neredeyse imkansız; ayrıca seramik kremimsi ve hafif parlak bir görünümde olduğu için kendisini daha çok belli eden bir saat ortaya çıkmış oldu. Kendisinden çok daha yüksek fiyatlı saatlerde karşımıza çıkmaya başlayan seramik bezel özelliğinin Sumo'da bulunması, Seiko'nun fiyat/performans saatler üretmekte uzmanlaşmış bir marka olduğunu bir kez daha bize göstermiş oldu.

 

-Çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal camın kullanılması.

 

-200 metre su geçirmezliğin ISO6425 sertifikası ile akredite edilmesi, böylece "Profesyonel Dalgıç Saati" klasmınında bulunması.

 

Üstün Mekanizma

Seiko Prospex Sumo SPB431J; Seiko’nun üst segment saatlerinde kullandığı otomatik 6R35 kalibreye sahip. 6R35 kalibresinin ise saat severler arasında ortak bir görüş olarak kabul edilen üç önemli özelliği vardır:

-Birincisi zekice mimarisi ve parça kalitesi ile sağlamlık alanında kendi segmentinin öncüsü kabul edilmesi.

-İkincisi sade mimarisi ile bakımının çok kolay yapılabilmesi.

-Üçüncüsü ise sektör standartlarının üzerindeki 70 saatlik güç rezervi.

 

"Sumo"nun Hikayesi

Seiko'nun ikonik dalgıç saatlerinden Sumo'nun bu ismi alması konusunda çeşitli teoriler mevcut:

-Bunlardan birincisi; lug aralığının 20 mm olmasına rağmen lug'ların kalın ve maskülen mimarisinden dolayı saatin yayvan ve oturaklı görünümünün bir sumo'nun vücut yapısına benzetilmesi.

 

-İkinci bir görüş ise saat 12'deki indeksin sumo'ların müsabakalarda giydikleri "Mawashi" isimli alt giyim kıyafetine benzetilmesi.

 

-Başka bir görüş ise bezelin kasa ile birleştiğinde kendini belli eden dairesel görünümün müsabakalarda sumo'ların içinde güreştikleri daire olan "Dohyo"ya benzetilmesi.

 

Bu modele Sumo denilmesinin sebebi bu görüşlerden hangisi olursa olsun Sumo modelinin Seiko'nun ürettiği ikonik modellerden biri olduğu saat severler arasında ortak bir görüş.


Seiko Prospex Sumo Limited Edition SPB431J modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat oalrak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.