Yeni Ürün

Nivada Grenchen Antarctic Diver 32038A04 Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 32038A04
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Nivada Grenchen Antarctic Diver Date Otomatik Kol Saati

Retro Dalgıç Saati

Antarctic Diver, markanın 1970'li yıllarda ürettiği dalgıç saatlerinden esinlenerek modern dokunuşlar ile yorumlanıp yeniden üretilen şık bir dalgıç saatidir. 200 metre su geçirmezliğe sahip saatimizi incelemeye başladığımızda ilk olarak kadran dengesi ve kullanılan renklerin uyumu dikkatimizi çekiyor.

 

Vintage saatlere bir vurgu niteliğinde üretilen çubuk formlu ibreler, kalınlıkları ve bulundurdukları SuperLuminova materyal ile bir dalgıç saatinden beklediği üzere yüksek okunabilirlik sunuyor. Kadranın ortasında gördüğümüz kırmızı nişan tahtası deseni hem saatimizin kontrastını hem de simetrik görünümünü olumlu etkilemiştir.

 

Takvim penceresinin üzerine yerleştirilen büyüteç ile saatin olduğu kadar tarihi de okumak bir o kadar kolaylamış. Antarctic Diver Date ile ilgili değinmek istediğimiz başka bir husus ise fosforlu materyal kullanımında son derece cömert olmasıdır. Bahsettiğimiz gibi kalın ibre/indekslerde yoğun miktarda SuperLuminova bulunan modelde ayrıca bezel üzerindeki indekslerde de SuperLuminova kullanılmış. Bu durum da hem dalış sırasında hem de günlük hayatta okunabilirliği yüksek, dikkat çekici bir tasarım doğurmuştur.

 

Bezel materyalinin ise seramik olması hem malzeme prestijinin üst noktaya taşınması hem de çizilmelere karşı dayanıklılık sağlanması adına olumlu bir karar olmuş.

 

38 mm kasa çapının, dengeli kadran tasarımı ile birleşmesi bizce retro yönü çok başarılı bir saat ortaya çıkmasına olanak sağlamış.

 

Antarctic Diver Date'te bulunan vintage stili paslanmaz çelik "Beads of Rice"; yani "Pirinç Taneleri" adı verilen bilezik, sahip olduğu yüksek parça sayısı ile bilekte rahat bir kullanım sunmaktadır ve üretilmesi için yüksek işçilik gereken yegane bilezik türlerinden biridir.

Kasaya uygulanan parlak ve mat cilalar ile yüksek işçilikli bir model olduğunu belli ediyor. Çift bombeli safir kristal camı ise çizilmelere karşı maksimum dayanıklılık sunarken geçmişte kullanılan mika camların estetiğini taşıyor.

Soprod P024 Otomatik Mekanizma

Super Antarctic Spider Salmon, Soprod P024 mekanizması ile çalışıyor. Mimarisi 60'lera kadar uzanan bu mekanizma(ETA2824 mimarisine sahiptir.) kendisini zaman içerisinde kanıtlamış ve birçok marka tarafından da kullanılmış olmasıyla son derece güvenilir, sağlam ve fonksiyonel bir kalibredir. 38 saatlik güç rezervi, 4Hz frekansında titreşim, hack özelliği sunmaktadır.

 

Nivada Grenchen

Nivada Grenchen, tarihi 1926'ya kadar uzanan köklü bir İsviçre saat markasıdır ve saat endüstrisinde tanınmış bir geçmişe sahiptir. Marka, kaliteli saatler üretme konusunda uzun yıllara dayanan bir deneyime sahiptir.

Nivada Grenchen saatleri, hassas mekanizmaları, dayanıklı malzemeleri ve çekici tasarımlarıyla bilinir. Markanın koleksiyonunda çeşitli modeller bulunur ve her biri farklı tarzlara ve kullanım amaçlarına hitap eder.

Nivada Grenchen Antarctic Diver Date modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya web sitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat, Nivada Grenchen markasının Türkiye Temsilcisi'dir ve tüm Nivada Grenchen modelleri, 2 yıl garanti kapsamındadır.