Hamilton Khaki Aviation H76419951 Erkek Kol Saati

Mineral kristal  CAM / Kurmalı  MEKANİZMA / 100 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: H76419951
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer Mechanical

Miras

1892’de Pennsylvania’da kurulan Hamilton, Amerikan saatçilik tarihi için önemli bir markadır. Birinci ve ikinci dünya savaşlarında ve Vietnam Savaşı’nda Amerikan ordusuna saat ürettiği saatleriyle ünlenen marka aynı zamanda İngiliz Hava Kuvvetleri için de bir pilot saati üretti: Hamilton W10. 1973 yılında üretilen W10; pilot saatlerinin sade bir dizayna sahip olduğu ve asıl fonksiyonunun okunabilirlik olduğu bir döneme aitti. Hamilton; W10 modelini yeniden üretmeye karar veriyor ve Hamilton Khaki Aviation Pilot Pioneer Mechanical modelini tanıtıyor.

 

Yeni üretilen Hamilton Khaki Aviaiton Pilot Pioneer Mechanical; 1973’te üretilen W10 ile neredeyse birebir aynı dizayna sahip olmasıyla oldukça saat severler tarafından çok beğenildi. Kadranın dokulu yapısı saate vintage-retro bir görünüm katarken kasa yapısının da yastık şeklinde olmasıyla bu nostaljik hava destekleniyor. Hamilton bir adım daha öteye gitmiş ve marka ismini 1973’te kullandığı italik yazı tipi ile yazmış. W10 ile aynı kasa çapına(36 mm) ait bu yeni modelin taşıdığı vintage kişilik ve hikayeyle Hamilton’ın saatleri arasında özel bir yere sahip olduğuna inanıyoruz.

 

Swiss Mekanizma

Hamilton Pilot Pioneer Mechanical’ın içerisinde bulunan H-50 adındaki manuel kurmalı mekanizma da bir o kadar etkileyici. İsviçre’nin en çok tercih edilen, en güvenilir manuel kurmalı mekanizmalarından biri olan ETA2801 mimarisi üzerine inşaa edilen bu mekanizma standartların üzerinde 80 saatlik güç rezervine sahip. Aynı zamanda manyetizmaya karşı dayanıklı olan bu kalibrenin balans ayarı lazer ile yapıldığı için çok üst hassaslıkta çalışmakta.

 

Hamilton Pilot Pioneer Mechanical modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Hamilton saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garantilidir.