Hamilton American Classic H40819110 Cep Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 5 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: H40819110
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
Bu ürün ön satış ürünüdür, ürün stoklarımıza geldiğinde kargolanacaktır.
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi


Mauris dolor sapien, malesuada at interdum ut, hendrerit eget lorem. Nunc, et sollicitudin purus fermentum ut.

Hamilton American Classic Railroad Pocket Watch - Limitli Üretim

Hamilton; geçmişte ürettiği saatlerden esinlenerek dizayn ettiği saatleri American Classic serisi altında topluyor. Markanın Amerikan kökenlerini en iyi yansıtan bu serinin önemli bir üyesi: Hamilton American Classic Railroad Cep Saati

 

Demiryolu Saatleri

Geçmişte, bilgisayarların ve teknolojinin hayatımıza daha girmediği zamanlarda, trenlerin yolculuk süresince birbirleriyle çarpışmaması için cep saatleri ile hassas hesaplamalar yapılıyordu. Bu nedenle demiryolu saatlerinin ultra hassas olmasına çok önem veriliyordu ve döneminin en hassas saatleri genellikle demiryolu saatleriydi. Hamilton da Amerika'nın en büyük saat şirketi olarak 1900'lerin başlarından itibaren Amerikan Demiryolları için ultra hassas saatler üretti.

 

Limitli Üretim

Hamilton, geçmişini ziyaret ederek 1900'lerin başında ürettiği demiryolu saati olan "Railroad Pocket Watch"ı dünyada 917 adet limitli üretim olacak şekilde koleksiyonerlerin beğenisine sundu. O dönemlere hakim olan Art Nouveu tasarımının numaralarına sahip saatimiz, döneminde üretilen modelle birebir aynı tasarımda olmasıyla özellikle nostaljik saatlerden hoşlanan saat severlerden tam puan aldı. 

 

50 mm çapında paslanmaz çelik kasası ve paslanmaz çelik zinciri ile 1900'lerin cep saati kültürünü tamamen yansıtıyor. Safir kristal cama sahip olan saatimizin kasa arkasında ise limitli üretim işlemesini ve demiryolu saatleri için tasarlanmış işlemenin bulunması Hamilton'ın bu modeli üretirken ne kadar incelikle tasarlandığının bir göstergesi. 

 

İsviçre Üretimi Kurmalı Mekanizma

Hamilton American Classic Railroad Pocket Watch’un başka bir çok önemli özelliği ise içerisinde bulunan ETA/Unitas 6497-1 isimli mekanizma. 1950’den beri üretimde olan bu mekanizma; kendini bu uzun süre boyunca kanıtlamış ve saat severlerin güvenini kazanmıştır. Sade mimarisi sayesinde oldukça sağlam olan bu mekanizma manuel kurmalı olup, 50 saatlik güç rezervine sahip ve Hamilton tarafından üretilen bir demiryolu saatinden bekleneceği üzere yüksek hassasiyette çalışmakta. 

 

Ülkemize çok sınırlı sayıda gelen ve kendi özel deri taşıma kılıfı ile birlikte satışa sunulan Hamilton American Classic Railroad Pocket Watch modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detalı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.  

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Hamilton saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır. 

 

SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 50 mm Kasa Çapı
Kalibre Özellikleri:
 • ETA/Unitas 6497-1 Kurmalı Mekanizma
 • 50 Saat Güç Rezervi
 • 17 Taş
Tasarım Özellikleri:
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Paslanmaz Çelik Zincir
 • Beyaz Kadran
 • Özel İşlemeli Paslanmaz Çelik Kasa Arkası
 • Kahverengi Deri Kılıf
​Diğer Özellikleri:
 • Safir Kristal Cam
 • 50 Metre Su Geçirmezlik