Citizen Series8 GMT "Gold Autumn" Limited Edition NB6032-53P Erkek Kol Saati

Mekanik  MEKANİZMA / 10 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: NB6032-53P
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Citizen Series 8 GMT Gold Autumn Limitli Üretim - Otomatik

Citizen Series 8 koleksiyonu, markanın 100 yılı aşkın bilgi biriki sonucunda üretilen sadece en üst segment modellerin yer aldığı özel bir koleksiyondur.

 

Üst Seviye İşçilik

Series 8 GMT'yi incelemeye başladığımızda ilk olarak saatin bütününe yayılmış yüksek işçilik dikkatimizi çekiyor. Altın PVD kaplama entegre çelik bileziğe uygulanmış fırçalanmış finisajın son derece detaylıca yapıldığını görmeteyiz. Köşeli hatları ile maskülen bir görünüm sağlayan altın PVD kaplama çelik kasada ise parlatışmış ve mat cilalanmış çelik yüzeyler saatimizin prestijli görünümünü arttırıyor.

 

Kadranı incelemeye devam ettiğimizde ise Citizen'a ait orijinal bir desen görmekteyiz. Üç boyutlu yapısı ise saate derinlik katan kadran sonbahar yapraklarını temsil ediyor. Saatimizin ismi de yaprak desenli kadranı ve alton tonlarından gelmektedir. (Gold Autumn = Altın Sonbahar) Entegre bileziği ile 70'lerin sportif tarzını yansıtan Series 8 GMT; fosforlu kalın ibre/indeksleri, 100 metre su geçirmezliği ile sportif karakterini pekiştiriyor.

 

Saatimiz dünyada 1.300 adet limitli üretilmesi ile enderliğini ve koleksiyon değerini koruyacak bir modeldir.

 

GMT Fonksiyonu

Saatimizde bulunan GMT fonksiyonu, başka bir ülkeye seyahat ettiğinizde hem evinizdeki hem de bulunduğunuz şehirdeki bir bakışta görebilmenizi sağlayan ikinci bir akrep kolu(GMT kolu) içeriyor. Rahat okunabilmesi için uç kısmı turuncu yapılmış GMT kolu kullanımı konforlu bir şekilde tepeden ayarlanabiliyor. Bezelden ise takip ettiğiniz ikinci zaman diliminde gündüz-gece ayrımını 24'e kadar numaralandırmış rakamlarla gözlemleyebiliyoruz. GMT fonksiyonu vaad ettiği bu özellik sayesinde özellikle sık seyahat eden kişiler tarafından oldukça tercih edilmekte ve birçok saat uzmanı tarafından saatçiliğin en kullanışlı komplikasyonu olarak nitelendirilmektedir. 

 

Citizen'ın En İyi Mekanizması - Kalibre 9054

In house mekanizmalar markaların kendi ürettiği mekanizmaları kapsayan bir terim. Japonya'nın en büyük saat şirketlerinden Citizen, Miyota adında Japon bir mekanizma üreticisini şirket bünyesinde bulunduruyor. Dolayısıyla biz de saat severler olarak Miyota tarafından Citizen için üretilen in-house mekanizmaların keyfini sürebiliyoruz.

 

Series 8 GMT'nin içerisinde ise Citizen'ın en iyi mekanizması olarak değerlendirilen otomatik Calibre 9054 bulunuyor. Koleksiyonerlerin "workhorse"(sağlamlık, dakiklik ve bakım kolaylığı için kullanılan bir deyimdir.) olarak nitelendirdiği Cal.9054, saatlik 28.800(4 Hz) vuruş sayısı ile dakiklik anlamında avantajı yakalarken, 16.000 m/A(200 Gauss) antimanyetik kapasitesi ile kendisini ayrıştırıyor. 50 saatlik güç rezervi, elle kurulabilme, hack(tepe çekildiğinde saniye durdurma) gibi özellikleri ile de günlük kullanım için son derece fonksiyonel..

 

Citizen Series 8 GMT Gold Autumn Limited Edition modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Model ile ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Citizen saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.