Citizen Promaster BN2038-01L Erkek Kol Saati

Eco-drive  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: BN2038-01L
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi


Mauris dolor sapien, malesuada at interdum ut, hendrerit eget lorem. Nunc, et sollicitudin purus fermentum ut.

Citizen Promaster Aqualand - Profesyonel Dalış Bilgisayarı

Citizen Promaster koleksiyonu, markanın ekstrem koşullar için üretilmiş profesyonel dalgıç saatlerini barındıran özel bir koleksiyon. Sahip oldukları yüksek fonksiyonalite, orijinal tasarımlar ve sağlam mimarileri ile hem günlük hayatta sportif saat kullanmaktan hoşlananlar, hem de profesyonel dalgıçlara hitap eden bu koleksiyon, Citizen'ın dünyada en sevilen serileri arasında yer alıyor.

 

Yüksek Fonksiyonellik

200 metre su geçirmezliğe sahip Citizen Aqualand(ISO 6425 Profesyonel Dalgıç Saati Sertifikalı), hikayesi 1985'e uzanan bir dalgıç saati. O dönemler Citizen bu modeli tanıttığında, Aqualand dalgıç saatleri kategorisinde bir devrim niteliğinde kabul edilmişti. Bunun temel sebebi başka hiçbir saatte bulunmayan ve dalgıçlar için son derece işlevsel fonksiyonlarıydı...

 

Yenilenen Citizen Promaster Aqualand modeli, adına yakışır bir şekilde "Yüksek Fonksiyonellik" sözünü tutmaya devam ediyor ve bir dalgıç saatinden çok adeta bir dalgıç bilgisayarı gibi kompleks özellikleri ile saat severlerin dikkatini çekiyor. Bu özellikler:

 

-Vurgun yemeyi önleyen alarm sistemi. Profesyonel dalışlarda, spor-hobi amaçlı dalışlara göre çok daha derin noktalara inildiğini için yüzeye çıkarken vurgun yeme ihtimali oluşuyor. (Vurgun: Yüzeye çıkan azalan basınçtan dolayı kanımızdaki azot gazının hacmi hızlı bir şekilde artar, bu nedenle yüzeye çıkarken belli nokalarda mola verilerek vücuda azot dengesini ayarlaması için zaman tanınır.) Yüzeye çıkış hızınızı anlayan Citizen Promaster Aqualand, eğer fazla hızlı çıkıyorsanız vurgun ihtimaline karşı kuvvetli bir alarm vermeye başlıyor.

 

- 70 metreye kadar derinlik ölçebilme. Kadranda akrep ve yelkovanın altında gördüğümüz kırmızı kol, siz suya girdiğinizde dijital bir gösterge olmadan tamamen anolog bir şekilde bulunduğunuz derinliği ölçmeyi sağlıyor. Kasanın sol orta kısmında ekstra bir tepeyi andıran derinliklik ölçme sensörü bu derinliği saptıyor ve kırmızı kola iletiyor. İç bezelde bulunan rakamlarla ise derinlik okunmuş oluyor. Peki Citizen Aqualand, saatin ilk suya temas edip, derinlik sensörünü çalıştırması gerektiğini nasıl anlıyor? Bu da kasanın sağ-yan tarafında bulunan altın rengindeki su tespit sensörü ile sağlanıyor.

 

-Önceki dalıştaki en derin noktayı hafızasında tutabilme. Kadrandaki küçük kırmızı kolun altındaki beyaz küçük kol tarafından üstlenilen bu özellik de bir dalgıç bilgisayarının olmassa olmaz fonksiyonlarından biri. Tekrarlanan dalışlarda güvenli derinlik noktasını kadranda görebilmek bu saatin sunduğu en farklı ve önemli komplikasyonlardan biri.

 

-Eco Drive Teknolojisi. Tabi ki yukarıda bahsettiğimiz oldukça kompleks teknolojilerin çalışması için güçlü bir enerji kaynağına ihtiyaç duyuluyordu. Citizen bu modeli enerjisini her türlü ışık kaynağından sağlayan Eco Drive teknolojisi ile donattı. Bu teknoloji sayesinde bir pilli saat kadar hassas şekilde zaman tutumu gerçekleştirilirken, pil değişimine asla ihtiyaç duyulmuyor ve tam şarjda tam 10 ay güç rezervi sağlıyor. Güç rezervini ise kadranın sol tarafındaki göstergeden okuyabilmemiz, Citizen'ın bu model üretilirken fonksiyonelliğe verdiği değerin başka bir göstergesi niteliğinde.

 

Dikkat Çekici Tasarım

46 mm kasa çapı ile sportif ve bilekte kendisini belli eden Aqualand kullanılan renkler paleti ile de bizden tam puan alıyor. Okyanusların derin mavisini kadran ve poliüretan kordona taşıyan Aqualand'deki kırmızı detaylar ile kontrast sağlanmış ve dikkat çekici bir tasarım ortaya çıkartılmış. Poliüretan ise silikona göre aşınmaya çok daha dayanıklı bir materyal ki bu da bize Aqualand'in uzun ömürlülüğünü gösteren etmenlerden sadece bir tanesi.

 

Citizen Promaster Aqualand modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylıca inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Model ile ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Citizen saat, 2 yıl uluslararası garanti kapsamındadır.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 46 mm Kasa Çapı
 • 16 mm Kasa Kalınlığı
 • 52 mm Lug to Lug
 • 22 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • J250 - Eco Drive Mekanizma
 • Her Türlü Işıktan Enerji Depolayabilme
 • Aylık +/- 15 Saniye Hassasiyet
 • Tam Şarjda 10 Ay Güç Rezervi
Tasarım Özellikleri:
 • Mavi Kadran
 • Promaster Logolu Poliüretan Kayış
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Paslanmaz Çelik Arka Kapak
 • Tek Yöne Dönen Mavi-Kırmızı Dalış Bezeli
​Diğer Özellikleri:
 • Takvim
 • Mineral Kristal Cam
 • 200 Metre Su Geçirmezlik
 • ISO 6425 Sertifikası
 • Fosforlu İbre, İndeksler  
 • 149 Gram Ağırlık