Yeni Ürün

Citizen NH8389-88LE Otomatik Erkek Kol Saati

Mekanik  MEKANİZMA / 10 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: NH8389-88LE
BARKOD: 4974374266415
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Citizen NH8389-88LE - Otomatik 

Sportif ve Dikkat Çekici

Citizen NH8389-88LE, kendisini bilekte belli eden 46 mm'lik paslanmaz çelik kasası/bileziği ve dikkat çeken dalgıç saati teması ile sportif bir karakterde üretildi. Saati incelediğimizde dikkatimizi ilk çeken kısım mitolojik bir cavavar figürünün dişlerini andıran derin tırtıklı döner bezeli. Bu tasarım saatimize maskülen bir görünüm sağladığını düşünüyoruz.

 

İncelememize kadrandan devam ettiğimizde ise sunray cilalı lacivert kadran bizi karşılıyor. Dalgıç saatlerinde olduğu gibi kaı akrep/yelkovan kullanılan saatte yelkovan turuncu renkte üretilmiştir. Bunun nedeni su altındayken döner bezel yardımı ile sadece yelkovan kullanılarak dakika ölçümü yapıldığı için yelkovanın okunabilirliğin yükseltilmesinin amaçlanmasıdır. Aynı zamanda kalın akrep/yelkovanın içi bol miktarda fosforlu materyal ile doldurulduğu için hem gece okunabilirliği arttırılmış.

 

Okunabilirliğin yanı sıra saatte hem gün hem tarih göstergesi bulunması ve 100 metre su geçirmezliğe sahip olması Citizen'ın bu model üretilirken fonksiyonelliğe ne kadar değer verdiğinin bazı örnekleri...

 

Cal.8200 Otomatik Mekanizma

Citizen NH8389-88LE, in-house Cal.8200 mekanizması ile çalışıyor. Citizen'ın sahip olduğu Miyota isimli mekanizma fabrikası tarafından üretilen Cal.8200, 40 saatlik güç rezervi sunuyor. Sürtünmelerden kaybedilen enerjiyi minimuma indirmek için kullanılan taş sayısı ise 21. Otomatik olmasının yanı sıra aynı zamanda elle kurulabilme özelliğine de sahip olması Cal.8200'ün öne çıkan özelliklerinden biri.

 

Fiyat/Performans

Citizen NH8389-88LEOtomatik; 100 metre su geçirmezlik, otomatik mekanizma, gün/tarih fonksiyonları ve dünyanın saygın saat markalarından biri olan Citizen tarafından üretilmiş olmasıyla gibi özellikleri dikkate aldığımızda oldukça başarılı bir fiyat performans saati olarak karşımıza çıkıyor.

 

Citizen NH8389-88LE modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Model ile ilgili daha detaylı bilgi almak için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Citizen saat, 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.

 

 


ÖNERDİKLERİMİZ