Yenİ Prospex Koleksİyonu

Prospex PADI Special Edition modeller

1965’te ilk dalgıç saatinin üretiminden bu yana Seiko, profesyonel dalgıçların kullanımı için daha güvenli ve kolay dalış sağlamak üzere yeni teknolojiler ve tasarımlar sundu. Bu yenilikler içinde 1975’te üretilen dünyanın ilk titanyum dalgıç saati, 1986’da üretilen dünyanın ilk seramik kasalı dalgıç saati ve 2000 yılında üretilen ilk Bilgisayarlı Nitrox Dalgıç saati yer alıyor. Seiko, bu gelişmeler ve yüksek kaliteli dalgıç saatleri sayesinde dalgıçlık dünyasında önemli bir yer elde etti.

İlginç bir tesadüftür ki, Seiko’nun ilk dalgıç saatini üretmesinden birkaç ay sonra, Amerikalı iki dalgıç, dalış eğitmenliği standartlarının belirlenmesi gerektiği düşüncesiyle, Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği PADI'yi kurdu. Geçtiğimiz elli yıl boyunca PADI, dünyanın en çok güvenilen dalış eğitimi organizasyonu oldu. 6300’den fazla Dalış Merkezi ve bugüne kadar 24 milyondan fazla sertifika vermiş 136.000’den fazla PADI profesyonel eğitmeni ile dünyaya dalgıçlığı daha fazla tanıtan başka bir organizasyon yoktur.

Seiko ve PADI’nin ortak tutkusu, dalgıçların güvenliklerini ve keyif almalarını sağlamak ve denizleri korumak. Bu iş ortaklığını kutlamak ve tanıtmak üzere özel Prospex PADI saatler üretildi. Modellerden birinde, enerjisini kullanıcısının hareketinden alan Seiko’nun eşsiz Kinetic kalibresi kullanılmış, böylelikle hem hassas hem de güvenilir. 1975’teki efsanevi modelin iki katmanlı kasa yapısının kullanıldığı model, daha modern bir yorumla tasarlanmış. Diğer Prospex PADI modeli ise Seiko’nun 1970’te ürettiği 150 m mekanik dalgıç saatinden ilham alan klasik bir tasarım. Eşsiz kasa tasarımı, geniş ve belirgin ibre ve indeksleri ile ünlü bu model halen dünya çapında birçok koleksiyoner tarafından beğenilmektedir. İki özel modelin de kadranında PADI logosu yer alırken, kasa ve kadranlarda karakteristik PADI renkleri, kırmızı ve mavi bulunuyor.

Kinetic GMT Diver's: SUN065

· 5M85 Kalibre 
Enerjisini vücudunuzun hareketinden alır 
Güç rezervi: Yaklaşık 6 ay 
Bir butona basarak güç rezervi göstergesi 
GMT 
Anında başlama özelliği 
Hassasiyet: Ayda +/-15 saniye (5°C and 35°C sıcaklık aralığında) 

· Özellikler: 
Paslanmaz çelik kasa ve silikon kayış 
Vidalı arka kapak 
Vidalı tepe 
Su geçirmezlik: 200m 
Manyetik direnç: 4,800 A/m 
Kasa çapı: 47.5mm,kasa inceliği: 14.1mm 

Automatic Diver’s: SRPA21

· 4R36 Kalibre 
Saatte 21,600 titreşim (saniyede 6 kez)
Güç rezervi: Yaklaşık 41 saat 
Taş: 24 taş

· Özellikler: 
Paslanmaz çelik kasa ve kilitli tokalı bilezik 
Vidalı arka kapak 
Vidalı tepe 
Kasa çapı: 45.00mm, kasa inceliği: 13.4mm 
Su geçirmezlik: 200m 
Manyetik direnç: 4,800 A/m