Squale Super-Squale Sunray Black SUPERSSBK.AC Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 20 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SUPERSSBK.AC
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SQUALE Super-Squale Sunray Black - 200 Metre Su Geçirmezlik

Günlük Kullanıma Uygun Profesyonel Dalgıç Saati

1959'dan beri profesyonel dalgıç saatleri geliştirmeye odaklanmış Squale'nin Super-Squale koleksiyonundan siyah kadranlı modelini inceliyoruz. ISO6425 standartları ile uyumlu 200 metre su geçirmezliğe sahip bu model, 38 mm kasa çapı, 12 mm kalınlığı ve 45 mm'lik lug to lug mesefesi ile günlük kullanımda konforlu ve şık bir deneyim sunuyor. Lug aralığımız ise 18 mm'dir.

 

Kasa hatlarını incelediğimizde bileğe doğru kavisli bir boynuz yapısı görüyoruz. Ergonomik olması için yapılan bu tasarım, kasanın mat fırçalanmış yüzeyleri ile birleştiğinde profosyonel dalgıç saati karakterini pekiştiriyor. Tek yöne doğru dönen paslanmaz çelik bezelde ise okunabilirliğin arttırılması adına derin siyah işlemeler ile numaralar yerleştirilmiş, bezel hissiyatının ise son derece sağlam olması ise, Squale'nin 60 yılı aşkın bilgi birikiminin bir sonucudur.

 

Saatimizin Safir Kristal camı retro bir karakter katılması amacıyla derin bombeli olarak tercih edilmiştir. Okunabilirliğin arttırılması adına da AR(Antireflektif = Yansıma Engelleyici) kaplama uygulanmıştır.

 

Paslanmaz çelik kasa arkasında ise Squale işlemesini görmekteyiz.

 

Şık Tasarım

Kadranı incelediğimizde ise ustalıkla uygulanmış bir sunray cilası görüyoruz. Siyah kadrana derinlik ve detay katan bu cila aynı zamanda saatimizin kalite hissiyatını da önemli ölçüde arttırmaktadır. İbre/indekslerin içleri krem renkli SuperLuminova materyal ile doldurulmuş, bu sayede hafif klasik bir dokunuş sağlanırken, okunabilirlik desteklenmiş.

 

Kadranda saat 6 kısmında ise 200 metre su geçirmezliği temsil eden 20 ATMOS ibaresini ve Fransızca'da "köpek balığı" anlamında gelen Squale marka ismini görmekteyiz.

 

Kadranı ile olduğu kadar kasa işçiliği ile de oldukça başarılı olduğunu düşünüyoruz. Tarihi boyunca büyük markalara kasa tedarik etmiş Squale, Super-Squale'nin kasasına son derece yüksek bir çelik işçiliği uygulayarak farklı açılarda fırçalanmış yüzeylerde ustalığını göstermektedir. 200 metre su geçirmezlik ise yüksek hassasiyetle üretilmiş vidalı tepe ile sağlanmaktadır.

 

Özel Bilezik

Super-Squale modeli özellikle vintage dalgıç saatlerinden bildiğimiz ve günümüzde komplike üretim sürecinden kaynaklı pek karşılaşmadığımız BOR(Beads of Rice = Pirinç taneleri) çeşidi paslanmaz çelik bileziğe ev sahipliği yapıyor. Bu bilezikte bileğin daha iyi sarılabilmesi için(güvenlik ve kullanım konforu amaçlı) orta kısımlar küçük parçalardan üretiliyor. Bu parçalar ise pirinç tanelerine benzetildiği için zaman içerisinde bu lakabı almıştır.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

Super-Squale Sunray Black; İsviçre üretimi otomatik Sellita SW 200-1 mekanizması ile çalışıyor. Sellita, başka büyük bir mekanizması üreticisi olan ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisidir. SW 200-1 mekanizması ise kökenleri 1982’’ye kadar uzanan, kendini kanıtlamış bir kalibre olup, Squale'nin ise bu mekanizmayı tercih etmesinin markanın sağlamlık ve fonksiyonellik değerleri ile çok uyumlu olduğunu düşünüyoruz.

Güç rezervimiz 38 saat, vuruş sayısı saatlik 28.800'dür. Elle kurulabilme ve hack(tepe çekildiğinde saniye durdurma) özellikleri de SW 200-1'e fonksiyonellik katan unsurlandandır.


Squale'nin Tarihi

Squale 1959'da, su sporları ve dalgıçlığa büyük ilgi duyan Charles ve Helene Von Büren tarafından kurulmuştur. Marka kurulduğu günden bugüne tüm bilgisini, sermayesini ve gücünü profesyonel dalgıç saatleri üretmeye adamış olup alanının en çok saygı gören markalardan biridir.

 

Kurulduğu yıl, dalgıç saati kasası üretmek için ilk patenti alan marka; öncelikli olarak kasanın öneminin farkına varıp farklı markaların resmi kasa tedarikçisi olmuştur. Bu markalardan bazıları; Doxa, Sinn, Tag Heuer ve Blancpain'dır. Zaman içerisinde güvenilir kasa üretme konusunda adına daha da çok duyuran Squale, 1970'lerde İtalyan Donanması'nın saatlerini tedarik etmekle görevlendirilmiştir.

 

Günümüzde Squale, marka karakterini büyük bir titizlikle koruyarak; "Fonksiyonel ve sağlam dalgıç saatleri üretme" geleneğini devam ettirmektedir. Ağırlıklı olarak koleksiyonerle ve saatlere özel ilgi duyan kişilere hitap eden modeller, dalgıç saati kategorisinde kalitesini kesin olarak kanıtlamıştır.

 

Abt Saat, Squale markasının Türkiye Temsilcisi'dir. Satın almış olduğunuz her Squale saat modeli, 2 yıl Türkiye ve yurtdışı garanti kapsamındadır.

 

Squale "Super-Squale" modelini Bağdat Caddesi/İstanbul mağazamızdan veya web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.