Squale Sub-39 Vintage Green SUB-39GMGR.HT Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 30 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SUB-39GMGR.HT
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SQUALE Sub-39 GMT Vintage Green - 300 Metre Su Geçirmezlik

Otomatik GMT - Profesyonel Dalgıç Saati

1959'dan beri profesyonel dalgıç saatleri geliştirmeye odaklanmış Squale'nin Sub-39 GMT koleksiyonundan yeşil kadranlı modelini inceliyoruz. ISO6425 standartları ile uyumlu 300 metre su geçirmezliğe sahip bu model, 40 mm kasa çapı, 12 mm kalınlığı ve 48.5 mm'lik lug to lug mesefesi ile günlük kullanımda konforlu ve şık bir deneyim sunuyor. Lug aralığımız ise 22 mm'dir.

 

Kasa hatlarını incelediğimizde bileğe doğru incelen bir boynuz yapısı görüyoruz. Ergonomik olması için yapılan bu tasarım, kasanın parlak cilalınmış ve mat fırçalanmış yüzeyleri ile birleştiğinde saatimizin premium karakterini pekiştiriyor. Tek yöne doğru dönen üzeri cam ile kaplanmış bezelde ise okunabilirliğin arttırılması adına siyah taban üzerine krem renkli numaralar kullanılmış. Bezel hissiyatının ise son derece sağlam olması ise, Squale'nin 60 yılı aşkın bilgi birikiminin bir sonucudur.

 

Markanın tarihi boyunca benimsediği "fonksiyonellik" anlayışı Sub-39 modelinde de kendini gösteriyor. Saatimizde bulunan GMT özelliği sayesinde kadrana yerleştirilen ekstra kırmızı kol ile aynı anda iki farklı ülkenin saatini takip etmek mümkün hale gelmiş.

 

Saatimizin Safir Kristal camı retro bir karakter katılması amacıyla derin bombeli olarak tercih edilmiştir. Okunabilirliğin arttırılması adına da AR(Antireflektif = Yansıma Engelleyici) kaplama uygulanmıştır.

 

Paslanmaz çelik kasa arkasında ise Squale işlemesini ve saatimizin 300 metre su geçirmezliğini belirten 30 ATMOS yazısını görmekteyiz.

 

Şık Tasarım

Kadranı incelediğimizde ise ustalıkla uygulanmış bir sunray cilası görüyoruz. Yeşil kadrana derinlik ve detay katan bu cila aynı zamanda saatimizin kalite hissiyatını da önemli ölçüde arttırmaktadır. İbre/indekslerin içleri krem renkli SuperLuminova materyal ile doldurulmuş, bu sayede hafif klasik bir dokunuş sağlanırken, okunabilirlik desteklenmiş. Bezel numaralarının da krem olarak üretilmesiyle görsel bütünlük sağlanmış.

 

Kadranda saat 6 kısmında ise 300 metre su geçirmezliği temsil eden 30 ATM ibaresini ve kırmızı GMT işlemesini görmekteyiz.

 

Kadranı ile olduğu kadar kasa işçiliği ile de oldukça başarılı olduğunu düşünüyoruz. Tarihi boyunca büyük markalara kasa tedarik etmiş Squale, Sub-39 GMT kasasına son derece yüksek bir çelik işçiliği uygulayarak farklı açılarda fırçalanmış/cilalanmış yüzeylerde ustalığını göstermektedir. 300 metre su geçirmezlik ise yüksek hassasiyetle üretilmiş vidalı tepe ile sağlanmaktadır.

 

Tropic Silikon Kayış

Sub-39 GMT Vintage Green modeli, markanın yüksek kalite standartlarına uygun şekilde seçilen silikon kayışa sahiptir. Saatimizde kullanılan silikon kordon, saatçilikte "tropic" desenli olarak bilinmekte olup, kayış üzerindeki tekrarlayan desenleri ile dalgıç saati dünyasında ikonik bir görünüm sunmaktadır.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

Sub-39 GMT Vintage Green; İsviçre üretimi otomatik ve Sellita SW 330-1 mekanizması ile çalışıyor. Sellita, başka büyük bir mekanizması üreticisi olan ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisidir. SW 330-1 mekanizması ise kökenleri 1975’e kadar uzanan, kendini kanıtlamış bir kalibre olup, Squale'nin ise bu mekanizmayı tercih etmesinin markanın sağlamlık ve fonksiyonellik değerleri ile çok uyumlu olduğunu düşünüyoruz.

Güç rezervimiz 42 saat, vuruş sayısı saatlik 28.800'dür. Elle kurulabilme ve hack(tepe çekildiğinde saniye durdurma) özellikleri de SW 330-1'e fonksiyonellik katan unsurlandandır.


Squale'nin Tarihi

Squale 1959'da, su sporları ve dalgıçlığa büyük ilgi duyan Charles ve Helene Von Büren tarafından kurulmuştur. Marka kurulduğu günden bugüne tüm bilgisini, sermayesini ve gücünü profesyonel dalgıç saatleri üretmeye adamış olup alanının en çok saygı gören markalardan biridir.

 

Kurulduğu yıl, dalgıç saati kasası üretmek için ilk patenti alan marka; öncelikli olarak kasanın öneminin farkına varıp farklı markaların resmi kasa tedarikçisi olmuştur. Bu markalardan bazıları; Doxa, Sinn, Tag Heuer ve Blancpain'dır. Zaman içerisinde güvenilir kasa üretme konusunda adına daha da çok duyuran Squale, 1970'lerde İtalyan Donanması'nın saatlerini tedarik etmekle görevlendirilmiştir.

 

Günümüzde Squale, marka karakterini büyük bir titizlikle koruyarak; "Fonksiyonel ve sağlam dalgıç saatleri üretme" geleneğini devam ettirmektedir. Ağırlıklı olarak koleksiyonerle ve saatlere özel ilgi duyan kişilere hitap eden modeller, dalgıç saati kategorisinde kalitesini kesin olarak kanıtlamıştır.

 

Abt Saat, Squale markasının Türkiye Temsilcisi'dir. Satın almış olduğunuz her Squale saat modeli, 2 yıl Türkiye ve yurtdışı garanti kapsamındadır.

 

Squale Sub-39 GMT modelini Bağdat Caddesi/İstanbul mağazamızdan veya web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.