Squale 1521 Black Blasted 1521BKBL.PC Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 50 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: 1521BKBL.PC
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SQUALE 1521 Black Blasted - 500 Metre Su Geçirmezlik

Üst Seviye Profesyonel Dalgıç Saati

1959'dan beri profesyonel dalgıç saatleri geliştirmeye odaklanmış Squale'nin 1521 koleksiyonundan siyah kadranlı modelini inceliyoruz. ISO6425 standartları ile uyumlu 500 metre su geçirmezliğe sahip bu model, 42 mm kasa çapı, 12.5 mm kalınlığı ve 48 mm'lik lug to lug mesefesi ile günlük kullanımda konforlu ve şık bir deneyim sunuyor. Lug aralığımız ise 20 mm'dir.

 

Kasa hatlarını incelediğimizde sade ve köşeli bir mimari görüyoruz. Ergonomik olması için yapılan bu tasarım, kasanın kumlama tekniği kullanılmış mat yüzeyleri ile birleştiğinde profosyonel dalgıç saati karakterini pekiştiriyor. Tek yöne doğru dönen ve vintage dalgıç saatlerine ithafen seçilen alüminyum siyah bezelde ise okunabilirliğin arttırılması adına derin beyaz işlemeler ile numaralar yerleştirilmiş. Bezel hissiyatının ise son derece sağlam olması ise, Squale'nin 60 yılı aşkın bilgi birikiminin bir sonucudur.

 

Saatimizin düz kesim Safir Kristal camında okunabilirliğin arttırılması adına da AR(Antireflektif = Yansıma Engelleyici) kaplama uygulanmıştır.

 

Paslanmaz çelik kasa arkasında ise Squale işlemesini görmekteyiz.

 

Yüksek Okunabilirlik

Kadranı incelediğimizde ise okunabilirliği ciddi oranda arttıran mat siyah kadran görmekteyiz. İbre/indeksler özellikle daha kalın olarak üretilip içerisinde yoğun miktarda fosforlu SuperLuminova materyal doldurulmuş. 1521 modelleri markanın en üst düzey dalgıç saatlerinden oldukları için özel bir tasarım detayı da bizi karşılıyor: Turuncu yelkovan. Yelkovanın özellikle turuncu yapılmasının nedeni ise turuncunun su altında fiziksel hesaplamalar sonucu en rahat okunabilirlik sağlayan renk olmasıdır. Dalgıçlar, döner bezel ile süre ölçümü yaparlarken sadece yelkovan haretekinden faydalandıkları için Squale, yelkovanın mümkün olduğunda dikkat çekici olmasını istemiştir.

 

Kadranda saat 6 kısmında ise 500 metre su geçirmezliği temsil eden 50 ATMOS ibaresini ve Fransızca'da "köpek balığı" anlamında gelen Squale marka ismini görmekteyiz.

 

Kadranı ile olduğu kadar kasa işçiliği ile de oldukça başarılı olduğunu düşünüyoruz. Tarihi boyunca büyük markalara kasa tedarik etmiş Squale, Super-Squale'nin kasasına son derece yüksek bir çelik işçiliği uygulayarak farklı açılarda kumlama tekniği uygulanmış yüzeylerde ustalığını göstermektedir.

 

500 metre su geçirmezlik ise yüksek hassasiyetle üretilmiş vidalı tepe ile sağlanmaktadır. Vidalı tepe, dalgıç eldivenleri ile saat takılırken bileğe baskı yapmaması adına saat 4 yönünde konumlandırılmıştır.

 

İtalyan Üretimi Deri Kayış

1521 Black Blasted modeli, markanın yüksek kalite standartlarına uygun şekilde seçilen İtalyan üretimi açık kahve deri kayışa sahiptir. Kadranın turuncu tonları ile uyum içerisinde olan deri kayışta, lug başlarında beyaz tek dikiş kullanılarak kontrast elde edilmiştir. Sunduğu klasik karakter neticesinde saatimizin şık duruşunu pekiştirmiştir.

 

Sağlam ve Kendini Kanıtlamış Mekanizma

Squale 1521; İsviçre üretimi otomatik Sellita SW 200-1 mekanizması ile çalışıyor. Sellita, başka büyük bir mekanizması üreticisi olan ETA’nın en büyük rakibi ve saat koleksiyonerleri tarafından saygı gören İsviçreli bir mekanizma üreticisidir. SW 200-1 mekanizması ise kökenleri 1982’’ye kadar uzanan, kendini kanıtlamış bir kalibre olup, Squale'nin ise bu mekanizmayı tercih etmesinin markanın sağlamlık ve fonksiyonellik değerleri ile çok uyumlu olduğunu düşünüyoruz.

Güç rezervimiz 38 saat, vuruş sayısı saatlik 28.800'dür. Elle kurulabilme ve hack(tepe çekildiğinde saniye durdurma) özellikleri de SW 200-1'e fonksiyonellik katan unsurlandandır.


Squale'nin Tarihi

Squale 1959'da, su sporları ve dalgıçlığa büyük ilgi duyan Charles ve Helene Von Büren tarafından kurulmuştur. Marka kurulduğu günden bugüne tüm bilgisini, sermayesini ve gücünü profesyonel dalgıç saatleri üretmeye adamış olup alanının en çok saygı gören markalardan biridir.

 

Kurulduğu yıl, dalgıç saati kasası üretmek için ilk patenti alan marka; öncelikli olarak kasanın öneminin farkına varıp farklı markaların resmi kasa tedarikçisi olmuştur. Bu markalardan bazıları; Doxa, Sinn, Tag Heuer ve Blancpain'dır. Zaman içerisinde güvenilir kasa üretme konusunda adına daha da çok duyuran Squale, 1970'lerde İtalyan Donanması'nın saatlerini tedarik etmekle görevlendirilmiştir.

 

Günümüzde Squale, marka karakterini büyük bir titizlikle koruyarak; "Fonksiyonel ve sağlam dalgıç saatleri üretme" geleneğini devam ettirmektedir. Ağırlıklı olarak koleksiyonerle ve saatlere özel ilgi duyan kişilere hitap eden modeller, dalgıç saati kategorisinde kalitesini kesin olarak kanıtlamıştır.

 

Abt Saat, Squale markasının Türkiye Temsilcisi'dir. Satın almış olduğunuz her Squale saat modeli, 2 yıl Türkiye ve yurtdışı garanti kapsamındadır.

 

Squale 1521 Black Blasted modelini Bağdat Caddesi/İstanbul mağazamızdan veya web sitemiz üzerinden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.