Seiko Prospex SNJ031P Divers Erkek Kol Saati

Solar  MEKANİZMA / 200 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SNJ031P
BARKOD: 4954628234773
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SEIKO PROSPEX ARNIE - Profesyonel Dalış Bilgisayarı

İkonik Dalgıç Saati

Seiko tarihi boyunca birçok dalış saati üretti ve bu saatlerden en ünlü olanlarından biri 1982’de tanıtılan H558-5000’di. Bu model hem analog hem dijital göstergelere sahip tarihin ilk dalgıç saatiydi ve yüksek derecede fonksiyonellik sunan bir dalgıç saatiydi. H558-5000, o kadar farklı ve üstün özelliklere sahip bir saatti ki 1980'lerde Arnold Schwarzenegger birçok filmde kişisel saati olarak bu modeli tercih etti. Bu durum Seiko tarafından finanse edilmiş bir pazarlama aktivitesi değildi, Arnold'un kendi tercihiydi. Sonraki yıllarda daha da popülerliği artan bu modele Seiko koleksiyonerleri tarafından ARNIE ismi verildi...


Yüksek Fonksiyonellik

Seiko ARNIE SNJ031P, bu ikonik serinin en yeni ve fonksiyonel üyelerinden biri olarak Seiko kataloğunda yerini alıyor. Normalde dalgıç saatlerinin en öne çıkan özelliği; dalış zamanının ölçmeyi sağlayan döner bezele sahip olmasıdır. ARNIE'de de tabi ki profesyonel bir dalgıç saati olduğu için bu bezel bulunuyor, ancak Seiko'nun kendi geliştirdiği ultra fonksiyonel sensörler ile günümüzde nerdeyse başka hiçbir saatte rastlamadığımız özelliklere de ev sahipliği yapıyor. Bu özelliklerin başında ise "Derinlik Hesaplama" geliyor. SNJ031P, dalış süresi hesaplayabilmenin yanında dalgıçlara 80 metreye kadar derinlik ölçme imkanı sağlamasıyla öne çıkıyor. Bu modelin dikkat çeken başka bir özelliği ise 100 adete kadar geçmiş dalış bilgilerini(Dive Log) hafızasında tutup(dalış süresi ve dalış derinliği) istenildiği zaman bu bilgileri kullanıcısına sunabilmesi. Bu alışılmadık özelliklerin yanı sıra 100 saate kadar ölçüm yapabilen kronograf, Sürekli Takvim(ay, yıl, gün ve artık yılları hesaplayabilir.) ve alarm fonksiyonlarında da sahip olmasıyla bu model için günümüzde üretilen en fonksiyonel dalgıç saatlerinden biridir diyebiliriz.


SOLAR Mekanizma

Seiko ARNIE SNJ031P modeli bu kadar yüksek fonksiyonelliğe sahip olması için çok güçlü bir mekanizmaya ihtiyaç duymaktaydı. Seiko, bu modelde kendi geliştirdikleri SOLAR H855 kalibresini kullandı. Enerjisini sadece güneşten değil, her türlü ışık kaynağından sağlayabilen bu mekanizma 6 aya kadar karanlıkta kalsa bile performansından asla ödün vermeden çalışmaya devam ediyor.

 

Seiko ARNIE SNJ031P modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya web sitemizden detaylı bir şekilde inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat, 2 yıl Türkiye ve uluslarası garanti kapsamındadır.