Seiko Presage SPB359J Limitli Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 5 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SPB359J
BARKOD: 4954628248848
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Seiko Presage Laurel Limited Edition - Mine(Emaye) Kadran 

Seiko Presage, Japon kültürününden ilham alınan ve sadece mekanik saatlerden oluşan üst segment bir koleksiyon. Presage'ın geçtiğimiz yıllarda en çok dikkat çeken modelleri ise mine veya porselen kadrana sahip modeller. Seiko, normalde çok üst segment saatlerde gördüğümüz bu kadran tiplerini üretmekle saatçilikte bir odak noktası oldu.

 

Seiko'nun İlk Kol Saati Anısına

Seiko Presage Laurel Limited Edition, Seiko için en derin anlama sahip saatlerden biridir diyebiliriz...

1900'lerin başlarında kol saatleri ilk üretilmeye başlandığında belki saatçlikte bu denli egemen bir noktaya geleceği tahmin edilmemişti. Seiko, dünyanın ilk kol saatlerinden biri ve Japonya'nın ilk kol saati olan Laurel modelini 1913'te üreterek bu akıma katıldı. Günümüzde ise Laurel'in 110. yaşını kutlamak için üretilen Seiko Presage Laurel Limited Edition, saatçilik ve Seiko'nun tarihini yansıtan yüksek koleksiyon değerine sahip özel bir model olarak koleksiyonerlerin beğenisine sunuluyor.

 

Yeni modelde, 1913'te üretilen Laurel'in tasarımının korunması saat severler tarafından çok olumlu yorumlar aldı, birçok koleksiyoner bu modelin son zamanların en başarılı re-issue saatlerinden biri olduğundan bahsetti.

 

2.500 Adet Limitli Üretim

Seiko Presage Laurel Limited Edition, dünyada 2.500 adet limitli olarak üretiliyor. Modelin, saatçilik ve Seiko için olan derin anlamı ve limitli üretim olması sebebiyle yüksek koleksiyon değeri taşıdığını ve zaman geçtikçe bulunması zor bir model olacağına inanıyoruz.

 

El Yapımı Mine(Emaye) Kadran

Mine kadranlar saatçilikte uygulanması en zor ve maliyetli zanaatlardan biri olarak kabul edilmekte. Bunun sebebi; mine tozlarının kadrana el ile yerleştirildikten sonra çok yüksek sıcaklıklarda(1300 derece) 8 kez tekrarlanan fırınlanması. Bu işlemler sırasında oluşabilecek en küçük hata, kadranın tamamen çöpe atılmasına ve yeniden üretime başlamasına neden oluyor bu durum ise üretim maliyetlerini ciddi oranlarda arttırdığı için mine kadranlar sadece en üst segment Seiko modellerinde karşımıza çıkıyor. Mine kadranlarda mükemmele ulaşmak o kadar zor ki 1 kadranın üretilmesi için yaklaşık 10 kadran denemesi yapılıyor...

 

AR kaplamalı - çift bombeli safir kristal camın altındaki mine kadranın kremimsi/hafif parlak dokusu kendisini belli ediyor.

 

Yüksek Fonksiyonellik

SPB359J modeli, hikayesi ve derin anlamının yanı sıra fonksiyonel anlamda da ön plana çıkan saatlerden biri. Bu model bizce otomatik saatlerde bulunabilecek en faydalı özelliklerden birine sahip: Güç Rezervi Göstergesi. Üretim zorluğu ve maliyetinden dolayı genellikle üst segment saatlerde karşımıza çıkan bu özellik sayesinde saatinizde kaç saatlik rezerv kaldığını saat 9'da konumlandırılmış güç rezervi göstergesinden bir bakışta anlayabiliyorsunuz. (Güç Rezervi: 45 saat)

 

Üstün Mekanizma

Mekanizmadan bahsedecek olursak Seiko SPB359J modelinde, Seiko'lar arasında sadece en üst segment modellerde kullanılan ender bir mekanizma bulunduğunu görüyoruz. Otomatik ve in-house 6R27 kalibresinin ön plana çıkan iki önemli özelliği var.

 

-Birincisi bu kalibrenin Seiko mekanizmaları arasında en yüksek vuruş sayısına sahip mekanizmalardan biri olması. Vuruş sayısı, saatin hassasiyetini etkileyen temel faktörlerden biri ve 6R27, saatlik 28.800 kere vuruş sayısı ile hassasiyeti garanti altına alıyor.

 

-İkincisi ise bahsettiğimiz gibi yüksek fonksiyonellik sunması. Bunlardan başlıcası güç rezervi komplikasyonuna sahip olması. Buna ek olarak dairesel tarih komplikasyonuna sahip olması da bu kalibrenin artı özelliklerinden.

 

Kendi özel koleksiyoner kutusunda satışa sunulan Seiko Presage Laurel Limited Edition modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan ve web sitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

 

Satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat 2 yıl Türkiye ve uluslararası garanti kapsamındadır.

 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 37.5 mm Kasa Çapı
 • 12.6 mm Kasa Kalınlığı
Kalibre Özellikleri:
 • 6R27 Otomatik Mekanizma
 • 45 Saat Güç Rezervi
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • In-House Üretim
 • Saatlik 28.800 Titreşim
 • Hack Özelliği
 • Güç Rezervi Fonksiyonu
 • Dairesel Tarih Fonksiyonu
Tasarım Özellikleri:
 • El Yapımı Beyaz Mine(Emaye) Kadran
 • Kırmızı 12 İndeksi 
 • Mavi Akrep/Yelkovan
 • Vintage Tasarımlı Kahverengi Deri Kayış
 • Paslanmaz Çelik Kasa
 • Paslanmaz Çelik Arka Kapak
​Diğer Özellikleri:
 • Çift Bombeli Safir Kristal Cam(AR Kaplamalı)
 • 50 Metre Su Geçirmezlik
 • Özel Koleksiyoner Kutusu