Yeni Ürün Ön Satış Ürünü

Seiko Presage SPB305J Otomatik Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 100 metre  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: SPB305J
BARKOD: 4954628246714
Ücretsiz Kargo
Bu ürün ön satış ürünüdür, ürün stoklarımıza geldiğinde kargolanacaktır.
%25
38.000,00 TL 50.595,00 TL

Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

SEIKO PRESAGE SHARP EDGED OTOMATİK  - GEPPAKU

Seiko, geçtiğimiz yıllarda Japon el işçiliğinin sanatsal dokunuşları dünyaya tanıtmak adına Sharp Edged serisini duyurmuştu. Sharp Edged; canlı ve güçlü tasarımları, yüksek işçilik seviyesi ile Presage ailesinin üst segment modellerinden biri olarak değerlendiriliyor.

 

Yüksek İşçilik

Dokulu kadranı ile modern ve geleneksel Japon estetiğini çok güzel yansıtırken, köşeli ve keskin hatlarla tasarlanmış bilezik ve kasa ile kendini belli eden, oturaklı bir kullanım deneyimi sunuyor. Bilezik ve kasa Süper Sert Kaplama(Diashield olarak da bilinir, uygulandığı yüzeyi çizilmelere karşı daha dayanıklı hale getirir.) ile korunması ve saatin ön-arka camlarının safir kristal olması ile de yıllar süren kullanımlardan sonra bile hala yeni görünümünü koruyacaktır.


Güçlü çizgileri ve açılı yüzeyleri ile modern görünüme sahip bu dress-watch, bileziğinde, kulaklarında ve kasasında bulunan çok katmanlı diyebileceğimiz minik tasarım detayları ile dikkat çekiyor. Örneğin kasanın kenarları cilalanmış ama bilezik ve köşeli yüzeyler kıl zımpara ile düzeltilmiş. Bu minik tasarım detayları ile parıl parıl kolunuzda parlayacak saatimizin, üst segment bir Seiko'dan bekleneceği üzere premium saat

hissini tam olarak karşılıyor.

 

Yüksek İşçilik

Sharp Edged modellerinin bizce en ön plana çıkan özelliği derin detaylı Asanoha desenine sahip kadranları olması. Asanoha, Japonya'da özellikle Kimono kıyafetlerinde sıklıkla kullanılan bir desen ve Japon kültüründe sağlıklı, güçlü ve hızlı büyümeyi simgeliyor. Kadrandaki bu ince işleme farklı derinliklerde ışığın kırılımlar yapmasına ve yine keskin hatlardaki saat imleri ile parıldamasına olanak sağlıyor.

 

Ay Işığı

Sharp Edged'in yüksek komplikasyonlu modellerinden SPB305J, ay ışığından ilham alınarak seçilen renklere sahip. Aydan yansıyan açık mavi-beyaz tonlarındaki ışığın Asanoha desenli kadrana işlenmesi ile ortaya farklı ve şık bir saat çıkmış oldu. Bu modelin ismi ise Japonca'da "ay ışığının açık mavi renkleri" anlamında gelen Geppaku'dan gelmektedir.

 

Fonksiyonellik

SPB305J modeli fonksiyonel anlamda da ön plana çıkan saatlerden biri. Bu model bizce otomatik saatlerde bulunabilecek en faydalı özelliklerden birine sahip: Güç Rezervi Göstergesi. Üretim zorluğu ve maliyetinden dolayı genellikle üst segment saatlerde karşımıza çıkan bu özellik sayesinde saatinizde kaç saatlik rezerv kaldığını saat 9'da konumlandırılmış güç rezervi göstergesinden bir bakışta anlayabiliyorsunuz.

 

Saat 3 yönünde ise günleri gösteren bir alt kadran bizi karşılıyor. Seiko, SPB305J modelinde tasarımın simetrikliğine çok değer vermiş olmalı ki geleneksel bir tarih penceresi kullanmak yerine saat 6'da dairesel tarih alt kadranı kullanmış. Bütün bu özellikleri değerlendirdiğimizde bu modelin; tasarım ve işçilik dışında fonksiyonellik anlamında da önemli bir saat olduğunu görüyoruz.

 

Üstün Mekanizma

Mekanizmalardan bahsedecek olursak Seiko Sharp Edged SPB305J modelinde Seiko'lar arasında sadece en üst segment modellerde kullanılan ender bir mekanizma bulunduğunu görüyoruz. Otomatik ve in-house 6R24 kalibresinin ön plana çıkan iki önemli özelliği var.

 

-Birincisi bu kalibrenin Seiko mekanizmaları arasında en yüksek vuruş sayısına sahip mekanizmalardan biri olması. Vuruş sayısı, saatin hassasiyetini etkileyen temel faktörlerden biri ve 6R24, saatlik 28.800 adet vuruş sayısı ile hassasiyeti garanti altına alıyor.

 

-İkincisi ise bahsettiğimiz gibi yüksek fonksiyonellik sunması. Bunlardan başlıcası güç rezervi komplikasyonu sunması. Buna ek olarak tarih ve gün özelliklerine sahip olması da bu kalibrenin artı özelliklerinden.

 

Seiko Sharp Edged SPB305J - GEPPAKU modelini Bağdat Caddesi mağazamızdan veya websitemizden detaylı olarak inceleyebilir ve satın alabilirsiniz. Bu modelle ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Abt Saat olarak satışını gerçekleştirdiğimiz her Seiko saat, 2 yıl uluslararası garanti kapsamındadır. 
 
SAAT ÖZELLİKLERİ Kasa Ölçüleri:
 • 40.2 mm Kasa Çapı
 • 12.2 mm Kasa Kalınlığı
 • 47.4 mm Lug to Lug
 • 20 mm Lug Genişliği
Kalibre Özellikleri:
 • 6R21 Otomatik Mekanizma
 • 45 Saat Güç Rezervi
 • Elle Kurulabilme Özelliği
 • Hack Özelliği
 • Saatlik 28.800 Vuruş Sayısı
 • 29 Taş
Tasarım Özellikleri:
 • Asanoha Dokulu Açık Mavi-Beyaz Kadran
 • Çizilmelere Dayanıklı Paslanmaz Çelik Bilezik
 • Çizilmelere Dayanıklı Paslanmaz Çelik Kasa
 • Safir Kristal Arka Kapak
​Diğer Özellikleri:
 • Takvim
 • Gün
 • Safir Kristal Cam
 • 100 Metre Su Geçirmezlik
 • LumiBrite İbre ve İndeksler 
 • 166 Gram Ağırlık