Hamilton Khaki Field H70455533 Erkek Kol Saati

Safir kristal  CAM / Mekanik  MEKANİZMA / 10 bar  SU GEÇİRMEZLİK
ÜRÜN KODU: H70455533
BARKOD:
Ücretsiz Kargo
  Tükendi!  
Abt Saat, satışını yaptığı tüm markaların yetkili satıcısıdır. Satışı yapılan tüm ürünler %100 orjinaldir ve garanti kapsamındadır, güvenle satın alabilirsiniz.
5000 TL ve üzeri siparişlerde kurye ile İstanbul içi aynı gün ücretsiz teslimat.

OrijinalÜrün

YetkiliSatıcı

ÜcretsizKargo

Aynı GünTeslimat

MağazadaDeğişim

İadeGarantisi

Ürün Açıklaması

Hamilton Khaki Field Otomatik - 38 mm

Hamilton'ın Zengin Tarihi

Hamilton, 1892’de Pennsylvania’da kurulan Amerikan kökenli bir marka. Günümüzde ise faaliyetlerini Swatch Group çatısı altında İsviçre’de sürdürmekte ve bütün saatlerini İsviçre’de üretmekte. Hamilton, çok derin bir hikayeye sahip. Başta Amerika olmak üzere birçok devletin kara kuvvetleri,(Örnek: Amerikan askerlerinin Vietnam Savaşı’nda kullanması için üretilen “Hack” saati.) hava kuvvetleri(Örnek: 1975’te İngiliz Hava Kuvvetleri için üretilen W10 pilot saati.) ve donanmalar için zor koşullara dayanıklı asker saatleri üretmekle ünlendi. Ancak Hamilton’ı bu kadar özel yapan sadece ürettiği asker saatleri değil, demiryolları için ürettiği ultra hassas saatler(Eskiden demiryollarında elektronik sinyal sistemi bulunmuyordu, bu nedenle çok hassas çalışan saatlere güveniliyordu.) ve Hollywood filmlerinde kullanılan saatleri ile de ünlenmiş bir markadır.(Örnek: Interstellar filminde kullanılan Khaki Field Murph saati.) Hamilton aynı zamanda günlük kullanıma uygun fiyat/performans saatleri üretmekte de uzmanlaştı.(Örnek: 1960’larda tanıtılan Chronograph-A veya Thin-0-Matic modelleri.)

 

Vietnam Savaşı

Khaki Field koleksiyonu, Hamilton’ın geçmişte kara kuvvetleri için ürettiği saatlerin mirasını yaşatan bir seri. Asker saatlerinden oluşan bu koleksiyonun üyelerinden biri olan Khaki Field Auto, marka için derin bir yere sahip. 1960'larda Vietnam Savaşı'nda kullanılmak üzere Amerikan Kara Kuvvetleri'nin bir asker saatine ihtiyaçları vardı; dolayısıyla Amerikan hükümeti, Amerikan saat markalarına istedikleri saatte bulunması gereken özelliklerin olduğu bir bildirge gönderdi. Bu özelliklerden bazıları: Siyah mat kadran(Savaş sırasında yansıma yapmaması için), mat paslanmaz çelik kasa,(Savaş sırasında parlayıp dikkat çekmemesi için.) askerlerin hassas bir şekilde saatlerini ayarlayabilmeleri için "hack" özelliği(Tepe çekildiğinde saniye durdurma.), kapalı ortamlarda gece ve gündüzün ayırt edilebilmesini sağlayan 24 saat göstergesi, askerlerin zamanı çok hızlı anlayabilmeleri için yüksek okunabilirlik, su geçirmezlik ve sağlamlık. Hamilton bu özelliklere sahip bir saat üretti ona "Hack" lakabı verildi. Hack, saatçilik tarihinin en ikonik tasarımları arasında yer alıyor ve özellikle zor koşullara dayanıklılığı ile ön plana çıkan bir saat...

 

Modern Asker Saati

Hamilton, 60'larda Vietnam Savaşı'nda kullanılmak üzere üretilmiş Hack'ten esinlenerek tarihine saygı duruşu niteliğinde günümüzde yeni modeller üretmektedir: Khaki Field Auto. 60'lardaki Hack saatinden esinlenilen Khaki Field Auto için kısaca modern özellikler ile donatılmış bir asker saati diyebiliriz. İbre ve indekslerin içleri SuperLuminova ile dolduruldu böylece karanlıkta da okuınabilirlik sağlandı. 38 mm kasa çapı ile modern standartlara uygun ebatlarda üretildi. Bu modelin öne çıkan özelliklerinden biri safir kristal cama sahip olması. Çizilmeye karşı en dayanıklı cam türü olan safir kristal(Dünyada sadece elmas çizebilmektedir.) saatin bütününe yayılmış sağlamlık felsefesinin başka bir yansıması. Paslanmaz çelik kasa, kahve deri kayış ve siyah kadran bir arada hem spor hem klasik bir tasarım oluşturmuş ve her türlü ortamda kullanılabilecek şık bir saat ortaya çıkmış. Dünyanın birçok yerinde satış rekorları kıran Hamilton Khaki Auto, İsviçre üretimi özel bir otomatik bir mekanizma ile çalışıyor. 

 

H-10 Mekanizma

Hamilton, Khaki Field Auto modelinde saatin sağlamlık ve dayanıklılık felsefesine uyacak H-10 mekanizması kullanıyor. Tepe çekildiğinde saniye durdurma ve tarih fonksiyonlu H-10 mekanizması otomatik kalibrelerde görmeye alışık olmadığımız seviye yüksek, 80 saatlik güç rezervine sahip. H-10 ile ilgili başka önemli bir konu ise mekanizmanın sağlamlığı. H-10, aslında ETA 2824 mimarisine dayanan bir mekanizma. ETA 2824 ise tarihi 1971'e kadar uzanan ultra dayanıklı ve hassasiyetle çalışan, kendini koleksiyonerlerin gözünde kanıtlamış bir mekanizma. Bu nedenle Khaki Field Auto, tasarımı ve hikayesiyle olduğu gibi mekanik anlamda da ön plana çıkıyor. 

 

Abt Saat, Hamilton saatlerinin yetkili satıcısıdır ve satışını yaptığımız her Hamilton saat 2 sene uluslararası garanti kapsamındadır.

 

Hamilton Khaki Field Auto modelini Bağdat Caddesi/İstanbul mağazamızdan veya web sitemizden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.