Grace Open Art

Eterna, her zaman seçkin kadın müşterilerin arzularını karşılamak üzere tasarlanmış zarif saatler üretmiştir. Grenchen merkezli manüfaktur saat yapımcısı olan Eterna, Grace Open Art modeli ile uzun zamandır süren geleneğe verdiği önemi bir kez daha kanıtlıyor. Kadınlara özel tasarlanan bu model, kadınsı güzelliğin ve mekanik sofistikeliğin muhteşem bir sanat eserinde birleşmesidir.

20. yüzyılın başlarından itibaren Eterna, mücevherle bezenmiş saatler üretmeye başladı. Bu modeller arasında dünyanın en küçük otomatik makinasına ve altın rotora sahip Eterna Matic Golden Heart ve en ince baget saati sayabiliriz. Dönemin ünlü film yıldızları Brigitte Bardot ve Gina Lollobrigida, bu mükemmel tasarımlı Eterna saatleri kullanarak sükse yaptılar.

2016 yılında Eterna, Grace Open Art koleksiyonunun en yeni modellerini sunmaktan gurur duyuyor. Grace modelinin tasarımı adeta gerçek bir sanat eseri ve İsviçre saatçiliğinin mükemmel bir örneği. Tasarımına ve üretime verilen özen ve emek, her ayrıntıda kendini belli ediyor. Parlak beyaz veya siyah sedef kadrana yerleşen yuvarlak pencereden, otomatik makinenin hassaslığını sağlayan mekanizmanın düzenli salınımları görülebilir. Kadranın içinde dalga şeklinde parlayan pırlantalar, kadranın etrafını da çevreliyor. Bu da Grace Open Art modelin, mekanikteki gelişmişliği ile göz alıcı feminen tarzı arasındaki bağlantıyı ustalıkla ifade ediyor. Bu mükemmel sanat eserinin bezelinde 57 adet, beyaz veya altın  kasasında ise 71 adet Top Wesselton marka pırlanta bulunuyor. Siyah veya beyaz saten kayış Grace Open Art'ı mükemmel bir şekilde tamamlıyor.